Новини світу кредитування та банківських послуг.

Продаж боргів фізичних осіб

Багато боржників, пропустивши значну кількість платежів, зустрічалися з ситуацією, коли їм дзвонять (або приходять в гості) ЗОВСІМ НЕ ТІ, у кого займали, і кажуть, що «тепер, мовляв, Ви повинні нам», оскільки Ваш борг їм продали. Перше що ми робимо, це задаємося питанням, а чи законна продаж боргів фізичних осіб.

Однозначної відповіді на це питання НІ, оскільки діяльність колекторських фірм до кінця не врегульована законодавчо. Росспоживнагляд встав на захист боржника і відстоює думку про те, що банк не вправі здійснювати продаж боргів фізичних осіб. І деякі зрушення в цьому напрямі є. Конституційний суд також визнає, що «громадянин за кредитним договором є економічно слабкою стороною і потребує спеціального захисту своїх прав».

Однак судова практика складається таким чином, що продаж боргів фізичних осіб суди визнати законними. Це, звичайно, в тому випадку, якщо дотримана процедура передачі і можливість передачі, в принципі, передбачена умовами кредитного договору.

Наявні протиріччя в законодавстві і суперечки з цього приводу планується усунути прийняттям Федерального Закону про врегулювання колекторської діяльності.

Головне для нас в даній ситуації, всі законодавчі прогалини і нестиковки обернути на свою користь. Довбите мозок навести вас колектору.69 Покажіть, що розбираєтеся в чинному законодавстві КРАЩЕ НЬОГО. Це буде легко, оскільки навіть фахівці не завжди можуть розібратися в суперечності юридичних норм. Нехай він покаже Вам свою легітимність. Нехай доведе своє право вимагати з Вас заборгованість. Повірте, що розмовляти про законність продажу боргів фізичних осіб особливо не з ким, справжніх професійних юристів у колекторських агентствах немає (не та зарплата).

Не він Вас, а Ви його повинні тримати в постійній напрузі. Можете не відмовлятися від оплати, але змусьте колектора принести Вам необхідні доручення, посвідчення, договори (звичайно оригінали). Прогалини в законодавстві дають нам можливість для фантазій. Ведіть себе агресивно (тільки без образ і рукоприкладства) і колектори самі будуть від Вас шарахатися.

Крім цього, колекторські агентства частіше не купують борги , а просто беруть собі в роботу на деякий час (типу вони страшніше для боржника, ніж банк). У цьому випадку вони взагалі НЕ МОЖУТЬ з Вами нічого зробити, окрім як м’яко нагадувати про заборгованість. Але про це в іншій статті про покупку боргів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?