Новини світу кредитування та банківських послуг.

Проблеми з забудовником, як вирішити?

Сотні сімей в Україні щорічно потрапляють у пастку забудовників-шахраїв. Процес відновлення справедливості, повернення коштів та власності – процес нелегкий і часто затяжний. Фахівці радять не складати руки, так як часто рішення в судах приймаються на користь інвесторів.

Ми дізналися, що робити, якщо забудовник видав вам недійсне свідоцтво про право власності на квартиру.

Насамперед методи захисту прав ошуканих інвесторів слід вибирати залежно від ступеня готовності будівельного об’єкта, тобто залежно від того, зданий будинок в експлуатацію чи ні.

Поширеними є випадки, коли будинок добудований і зданий в експлуатацію, але з тих чи інших причин інвестори не можуть туди вселитися. Якщо забудовник видав недійсне свідоцтво про право власності на квартиру, то кращим способом довести своє право власності буде звернення до суду з позовом про визнання права власності на нерухоме майно.

imageЗгідно зі статтею 328 Цивільного кодексу України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема, на підставі угод.

На підтвердження своїх позовних вимог необхідно надати інвестиційний договір і квитанції про сплату інвестиційних внесків. Якщо будинок зданий в експлуатацію і судом буде встановлено, що інвестор не може отримати право власності на майно у зв’язку з відсутністю у забудовника правовстановлюючих документів, є ймовірність прийняття судом рішення на користь інвестора.

Головне, щоб сам забудовник існував.

Непоодинокими є випадки, коли будинок не може бути зданий в експлуатацію через проблеми забудовника з оформленням дозвільної документації, в тому числі якщо будівництво проводилося без отримання дозволу на будівництво або без укладення договору оренди земельної ділянки, на якій будувався будинок.

У такому випадку реєстрація права власності на квартиру стає неможливою без підтвердження наявності права власності або користування на земельну ділянку. Адже навіть добудований будинок до моменту здачі його в експлуатацію буде вважатися об’єктом незавершеного будівництва, тому і визнавати право власності необхідно саме на такий об’єкт.

Рішення даної ситуації представляється можливим при створенні інвесторами житлово-будівельного кооперативу, визнання їх права власності на недобудовані квартири, з подальшою реєстрацією в якості об’єкта незавершеного будівництва, і їх передачею на баланс кооперативу. Цей варіант вимагає найбільшої злагодженості й організованості дій всіх інвесторів, оскільки після реєстрації житлово-будівельного кооперативу кожен інвестор окремо повинен звернутися суду з позовом до забудовника про визнання права власності на частку в об’єкті незавершеного будівництва. Визнані в судовому порядку права необхідно передати на баланс ЖБК. Наступним кроком є укладення договору оренди земельної ділянки з міською радою та дозволу на проведення будівельних робіт.

Останнім кроком буде введення будинку в експлуатацію та придбання права власності інвесторами на збудовані квартири.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?