Новини світу кредитування та банківських послуг.

Проблемні банки і податок на депозити

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

У «Форумі» і «Меркурії» – тимчасові адміністрації

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ввів тимчасові адміністрації в банки "Форум" і "Меркурій" . Тимчасові адміністрації в банках будуть працювати з 14 березня по 13 червня. Протягом їх роботи вкладники зможуть отримати відшкодування за своїми депозитами на суму до 200 тис. гривень. У "Форумі" зберігаються майже 5 млрд. грн. фізичних осіб, в "Меркурії" – трохи менше 1 млрд. грн.

clip_image001

Україна вимагатиме 80 млрд. грн.

Україна збирається готувати претензії до Російської Федерації за вкладами колишнього Державного ощадного банку СРСР на суму близько 80 млрд. грн. Про це на брифінгу заявив міністр юстиції Павло Петренко. "Мова йде про валютні цінності, які Російська Федерація отримала як за правом спадщини від Радянського союзу, йдеться про ті вклади колишнього Державного ощадного банку, які Російська Федерація фактично станом на 1 січня 1992 р . не повернула на баланс Державного ощадного банку України. Це близько 80 млрд. грн. без будь-якої індексації ", – зазначив він.

Термін покупки валюти скорочений

З 19 березня Національний банк України скоротив термін здійснення угоди з купівлі уповноваженими банками іноземної валюти за дорученням юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців до 5 днів з 6, а з 25 березня – до 4 днів. Дана норма закріплена в постанові правління Національного банку України від 18 березня 2014 № 137 "Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 6 лютого 2014 № 49 (зі змінами)". Згідно з постановою, рішення було прийнято завдяки поступовому зниженню надлишкової волатильності, що останнім часом спостерігалося на міжбанківському валютному ринку, і з урахуванням побажань і пропозицій банківського і ділового співтовариства.

clip_image002

Податок на депозит понад 100 тисяч гривень?

Міністерство фінансів України пропонує ввести податок на доходи фізосіб – власників вкладів понад 100 тис. грн. в одній фінансовій установі на кінець звітного податкового місяця. Про це повідомляється на сайті фінустанови. У Мінфіні підкреслили, що мова йде про оподаткування доходів по депозитах, а не самих вкладів. «Пропонується ввести оподаткування податком на доходи фізичних осіб лише для 1,5% власників найбільших внесків, розмір яких перевищує 100 тис. грн, на які припадає 70% всіх банківських заощаджень, тобто, для багатої частини населення», – йдеться в повідомленні.

Фонд відшкодує 92% вкладів

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб оцінив обсяг вкладів у банку «Меркурій» , які можуть бути відшкодовані фондом, в 925,048 млн. грн, що становить 92,32% обсягу коштів фізосіб відповідно до звітності банку. Про це повідомляється на сайті банку. Згідно з опублікованою звітності, банк «Меркурій», в якому з 14 березня введена тимчасова адміністрація, станом на 1 березня накопичив 902 тис. грн. збитку.

Три мільярди євро до 2014 року

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) в рамках Комітету Східного партнерства надасть Україні фінансову підтримку в розмірі до 3 млрд. євро до 2016 р. Про це повідомила прес-служба ЄІБ. "У Європейському інвестиційному банку відбулося засідання Комітету Східного партнерства, до якого увійшли представники банку , країн-партнерів, країн-членів ЄС, Європейської комісії та Європейської служби зовнішніх дій.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?