Новини світу кредитування та банківських послуг.

Проблемні банки: хто і як платить

Групу неплатоспроможних банків в червні поповнив банк «Старокиївський» . Щодо банків «Форум», «Меркурій» і Брокбізнесбанк прийнято рішення про ліквідацію

Вкладники банку «Старокиївський» добилися свого – його нарешті визнали неплатоспроможним. З 18 червня там введена тимчасова адміністрація. Вкладники зможуть отримати тіло депозиту за тими договорами, термін дії яких закінчився. Плюс відсотки, нараховані на день прийняття рішення НБУ про віднесення банку до категорії неплатоспроможних. Зараз уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізосіб формує список вкладників, яким будуть здійснені виплати.

clip_image001Вже ясно, що буде з Брокбізнесбанком, а також банками «Форум» і «Меркурій». З 11 червня ФГВФО почав ліквідацію Брокбізнесбанку, отримати виплати вкладники тепер можуть через Райффайзен Банк Аваль . А 12 червня було прийнято рішення про ліквідацію банку «Меркурій» , уповноваженим банком з виплат призначений Фідобанк.

Без уваги Нацбанку і Фонду гарантування не залишився і багатостраждальний банк «Форум» . Процес ліквідації там розпочався 16 червня. Згідно з планом, всі або частину активів і зобов’язань повинні були перевести на користь приймаючого банку, яким збирався стати Альфа-Банк . Але, як повідомляє прес-служба Фонду гарантування, банк вчасно не підписав договір про передачу активів і зобов’язань. Тому всі виплати будуть здійснені безпосередньо ФГВФО.

У прес-службі Альфа-Банку розповіли: якщо в процесі ліквідації банку учасникам ринку буде запропонована можливість придбання активів для мінімізації втрат і врегулювання питання з виплат депозитів вкладникам, Альфа-Банк готовий продовжити переговори. А поки клієнти «Форуму» отримують свої кошти через Укрсиббанк .

Щоб забезпечити всі необхідні виплати вкладникам проблемних банків, Нацбанк вирішив підтримати Фонд гарантування і надав йому короткостроковий кредит у розмірі 4,2 млрд. грн.

Що стосується інших проблемних банків, на жаль, там все без змін. Вкладники продовжують скаржитись, збираються на мітинги близько НБУ, вимагаючи введення тимчасових адміністрацій. Кореспонденти в черговий раз звернулись в банки VAB Банк , Дельта Банк , «Фінансова ініціатива», Актив-Банк , CityCommerceBank за роз’ясненнями: коли їх клієнти зможуть нормально отримувати свої кошти.

За словами представників прес-служби VAB Банку, на якість обслуговування в банку впливає брак ліквідності в банківській системі, бажання клієнтів вивести гроші, у зв’язку з чим виникає дефіцит готівки у відділеннях.

VAB Банк відповідно до чинного законодавства України проводить в терміни всі платежі клієнтів, зазначені в договорах на обслуговування рахунків, – запевняють у прес-службі VAB Банку. – У середньому щодня проводяться розрахунки на суму близько 100 млн. грн., у тому числі розрахунки платіжними картками на суму близько 25 млн. грн. Інші банки, на які нарікають клієнти, від коментарів відмовились.

clip_image002

Джерело: Деньги.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?