Новини світу кредитування та банківських послуг.

Про заборону покупки валюти населенням понад еквівалента 3000 гривень на день

Думки експертів про вплив нововведення на ринок, про можливості обійти заборону і про те, чи врятує це гривню від падіння.

Банківські експерти відповіли на наступні питання:

  1. Які наслідки може мати обмеження купівлі валюти населенням до еквівалента 3000 гривень на день?
  2. Чи зможе таке обмеження вплинути на падіння гривні?
  3. Чи існує можливість для громадян обійти цю заборону?
  4. Яким чином обмеження реалізовується на практиці? Чи поширюється воно за фактом на всі українські банки або тільки на один банк?

clip_image001Головний експерт відділу операцій на валютному і грошовому ринках ОТП Банку

  1. На мій погляд, у зв’язку з тим, що переважна більшість банків не продає населенню і цієї кількості валюти через її гострий дефіцит, це обмеження може сприяти переходу торгівлі готівковою валютою на альтернативні ринки.
  2. Навряд чи цей захід зможе надати скільки-небудь значущий вплив на курс валюти. Єдиним позитивним аспектом в даному випадку може стати те, що навантаження від ажіотажного попиту з боку фізосіб переляже з банків на альтернативні канали торгівлі готівковою валютою.
  3. Дана заборона не регламентує організовану групову скупку валюти фактично для однієї фізичної особи.
  4. На практиці обмеження поширюються тільки на один банк. Тобто фізособа, купивши валюту у відділенні одного банку, може вчинити точно таку ж операцію в інших фінустановах: єдиного електронного реєстру для всіх банків не існує.

Начальник управління валютних операцій і банківських металів Імексбанку.

Встановлені обмеження в розмірі 3000 грн., можуть привести до того, що більша кількість клієнтів буде змушене звертатись за покупкою валюти на «чорний ринок». Наприклад, на сьогоднішній день, попит з боку клієнтів на покупку валюти для подальшого розміщення на вкладні рахунки або відправлення переказів, значно перевищує еквівалент 3000 гривень. Відповідно, клієнт змушений звертатись на «чорний ринок», де він може купити валюту в будь-яких обсягах. В свою чергу це призведе до недоотримання державою відрахувань у розмірі 0,5% на пенсійне страхування, які сплачує клієнт при купівлі іноземної валюти в банку.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?