Новини світу кредитування та банківських послуг.

Про які зобов’язаннях потрібно знати родичам померлого вкладника?

У разі смерті вкладника права на розпорядження депозитними коштами переходять до правонаступника вкладника. Вони визначається заповітом, розпорядженням вкладника банку, якщо таке було залишено, або законодавством.
При цьому заповіт має «переважну силу» над розпорядженням банку. Виплата коштів правонаступнику вкладника відбувається на підставі відповідного свідоцтва про право на спадщину або дозволу нотаріуса на одержання депозиту , або його частини правонаступником, або на підставі рішення суду.

Спадкові відносини в Україні регулюються Цивільним кодексом України (ЦК), законами України "Про нотаріат", "Про міжнародне приватне право", іншими законами та підзаконними нормативними актами.

bigУ першу чергу необхідно у нотаріуса, який відкрив справу про спадщину, дізнатися про наявність заповіту і повідомити про всі можливі фінансових установах, в яких можуть бути розміщені кошти померлого.
Варто відзначити, що суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог з тимчасової непрацездатності, відшкодувань у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім’ї, а в разі їх відсутності – входять до складу спадщини.

Відповідно до ст. 1228 ЦК вкладник має право розпорядитися правом на вклад у банку (фінансовій установі) на випадок своєї смерті, склавши заповіт або зробивши відповідне розпорядження банку (фінансовій установі). Право на вклад входить до складу спадщини незалежно від способу розпорядження ним.

Заповіт, складений після того, як було зроблено розпорядження банку (фінансовій установі), повністю або частково скасовує його, якщо у заповіті змінено особу, до якої має перейти право на вклад, або якщо заповіт стосується усього майна спадкодавця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?