Новини світу кредитування та банківських послуг.

Про які зобов’язаннях потрібно знати родичам померлого позичальника?

Зобов’язання по кредиту не зникають навіть після смерті позичальника і переходять у спадщину його родичам. Це стосується будь-яких видів кредитів, як заставних, так і беззаставних. Однак у спадкоємця завжди залишається право вибору: вступати в спадщину або відмовитися від нього.
Важливо знати, що згідно Цивільного кодексу банк зобов’язаний припинити нарахування відсотків по кредиту.

Тобто, фактично, спадкоємець зобов’язаний виплатити банку заборгованість, включаючи відсотки, яка була зафіксована в день смерті позичальника. Однак, ця сума не може перевищувати вартості майна, що перебуває в заставі. Звичайно, бажано якомога швидше сповістити банк про те, що трапилося і знайти той механізм виплати боргу, який найкраще підходить спадкоємцю. Це може бути як виплата боргу, так і bigдобровільний продаж об’єкта застави. Тим часом, навіть якщо спадкоємець не звернеться в банк відразу, нараховані після смерті позичальника відсотки будуть анульовані судом.
У разі відмови спадкоємця вступати в спадщину, об’єкт застави по кредиту автоматично перейде в комунальну власність. Подальші процедури по стягненню боргу в цьому випадку банк буде вести з новим власником.
Аналогічно працює закон і у випадку з беззаставними споживчим кредитом. Однак у силу незграбним і дорогим процедур суперечки з невеликим позиками на практиці рідко досягають стін суду. Тому переважна більшість банків страхують позичальників. Зазвичай сума страховки покриває не тільки тіло кредиту, але і нараховані до смерті позичальника відсотки. Фінустанови рідко чекають моменту вступу спадкоємця в спадок і звертаються в страхову компанію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?