Новини світу кредитування та банківських послуг.

Про які можливі санкції повинні знати громадяни при затримці оплати комунальних послуг?

Законодавча влада періодично шляхом подання нових законопроектів намагається повернути грошові санкції за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг.

Загальний порядок оплати наданих населенню України житлово-комунальних послуг встановлюється законом України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06. 2004 року. Даним законом визначається, що пеня, тобто санкція за несплату послуг, оплачується у визначених законом або договором розмірах. Станом на жовтень 2013 розмір пені не встановлено законодавчо, хоча Кабінет Міністрів України та народні депутати bigнеодноразово подавали законопроекти про встановлення такої. Одночасно існує вагомий момент, який свідчить, що санкція може встановлюватися виключно договором або законом, але не підзаконними актами органів державної влади.

На даний момент в суспільстві діє негласний принцип, згідно з яким зміни законодавства на тему штрафних санкцій повинні супроводжуватися виплатою всієї існуючої заборгованості держави перед населенням України. Якщо нові зміни передбачають обкладання громадян грошовими зобов’язаннями, то держава повинна в першу чергу саме виконати свої обов’язки з виплати заробітної та іншої плати.

Незважаючи на невизначення розміру грошових санкцій за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг необхідно брати до уваги, що це не позбавляє житлово-комунальні служби можливості повного умисного позбавлення Вас даного сервісу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?