Новини світу кредитування та банківських послуг.

Про страхування при оформленні іпотеки

Банк – комерційна структура, а не благодійне товариство, тому тут звикли страхувати всі свої ризики. Ось тільки клієнти що беруть іпотечний кредит змушені оплачувати банківську безпеку зі своєї кишені. В іншому випадку гроші на нерухомість вони не отримають. Або отримають, але на невигідних умовах.

Тому доводиться купувати страховий поліс, що покриває витрати по тих чи інших проблемних ситуацій. Але далеко не завжди страхування при оформленні іпотеки буде обов’язковим.

Як правило, набувач житла може купити поліс, який покриває ризик втрати і пошкодження самої квартири або ж здоров’я і життя самого позичальника. Останнім часом також особливою популярністю користується страхування титулу, при якому людина має шанс отримати хоч якісь гроші, якщо раптом втратить право власності на квартиру або будинок. Але зазвичай повернути собі і банківській організації всі кошти, рівні повній вартості нерухомості, якщо після оформлення угоди раптом з’являться треті особи що претендують на квартиру, практично нереально.

Прецеденти є, тому сподіватися виключно на титульний поліс не варто. Купується житло з іпотечним кредитом або без нього, перевіряти об’єкт на юридичну чистоту треба обов’язково.

Але з усього перерахованого банк має право вимагати лише застрахувати саму нерухомість, яка купується. Згідно із законом все інше є необов’язковим, але по факту банківська організація може рекомендувати купити поліс, що покриває і інші ризики. Якщо ж людина відмовиться від такої покупки, йому будуть запропоновані інші умови надання грошей на нерухомість. При більш детальному обчисленні відразу стане ясно, що іпотека зі страховкою обійдеться вигідніше.

Чи є можливість залучити банки до відповідальності за подібні правила кредитування? Звичайно, можна звернутися до відповідних органів, але часом страхування при оформленні іпотеки вигідне і самому позичальникові. Якщо він завтра втратить роботу або працездатність, то як стане розплачуватись за позику, якщо раніше відмовився від всіх страховок?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?