Новини світу кредитування та банківських послуг.

Правильне складання договору завдатку – запорука успішної оборудки

Дуже часто користувачам банківських структур доводиться стикатися з досить-таки стомлюючої процедурою – оформленням пакету документів на завдаток. Саме він може підстрахувати реалізатора товарів в тому, що клієнт його не обдурить і обов’язково виконає всі вимоги, зазначені в договорі.

А якщо винен продавець?

Найчастіше документи на договір оформляють при покупці машини або ж будинку (квартири). Виходячи із законів та юридичних актів, розмір завдатку значиться у реалізатора. Однак тут може виникнути інший випадок. Наприклад, коли в невиконанні певних умов винен не покупець, а продавець. У такому випадку саме він повинен покрити всі збитки, завдані ним клієнту. Вони можуть мати як матеріальний, так і моральний характер.

Чим же можна зрушити ситуацію, якщо є можливість використання завдатку. Перш за все, слід відзначити тієї факт, що завдаток виконує ряд функцій, вигідних як для торговців, так і для їх потенційних покупців:

– Завдаток тягне за собою обов’язкове виконання всіх вимог, зазначених в юридичному угоді;

pravilnoe_sostavlenie_dogovora-300x200– Цей документ – пряме свідчення того, що покупець раніше мав фінансові відносини з реалізатором;

– Завдаток характеризується фінансовою характером.

Все – через нотаріуса

Договір про отримання завдатку паралельно з основною угодою про купівлю-продаж тих чи інших товарів пов’язаний певними фінансовими процедурами. Хоча б тим, що їх оформлюють за допомогою письмової комунікації. Всі документи, необхідні для оформлення завдатку, в обов’язковому порядку потрапляють в руки нотаріуса.

Сума завдатку залежить від фінансових можливостей клієнта. До того, як оформити всі документи і підписати угоду на завдаток, обидві сторони обумовлюють його розмір. Іноді завдаток є документом, який випереджає укладення угоди. Він то і вважається гарантом успіху бізнес-плану.

Угода може не відбутися?

Перш ніж ставити свій підпис під тим чи іншим документом, потрібно хорошенечко ознайомитися з його змістом. Не дарма ж кажуть у народі: сім разів відміряй і лише один – відріж. Ось які правила потрібно враховувати при складання подібних угод:

– В документах повинна бути відведена графа, де позначається сума угоди (оскільки договір про завдаток – внутрішній документ, платити за нього податки клієнтові не прийдеться), а якщо сума зазначена неправильно, угода взагалі може ніколи не відбутися;

– В угоді має бути обговорений остаточний термін, протягом якого всі умови угоди будуть виконані в повному обсязі (подібна графа позбавить обидві сторони від зайвих неприємностей, а якщо вони виникнути, завжди можна звернутися до документа – офіційному джерелу перевірених даних);

– В документах мають бути написані контактні дані клієнта і торговця, їх місце проживання та телефони, а також документи, які підтверджують тимчасове користування об’єктом угоди;
– Всі вимоги по відношенню до обох сторін мають бути усвідомленими.
У разі виникнення форс-мажорних обставин, потрібно звернутися до співробітників банків або професійним юристам, які зможуть дати слушну пораду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?