Новини світу кредитування та банківських послуг.

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПРИ ВИКОРИСТАННІ КРЕДИТНИХ КАРТ

Щоб ніхто не міг використовувати безготівковий рахунок, крім його власника, потрібно слідувати деяким простим правилам і не втрачати пильності. Тільки в цьому випадку захист банківської карти залишається ефективним.

Жодна особа, крім самого власника банківської карти, не повинна знати ніяких відомостей про саму карту. Її номер, ліміт по ній, а також термін дії і всі інші дані не повинні бути публічною інформацією.

Ідеальна карта для оплати послуг в Інтернеті – не кредитні, а дебетова, з невеликою сумою на ній і виставленим обмеженням по зняттю коштів у визначений термін. Природно, що це не має бути основна кредитна карта.


На пластиковій картці в обов’язковому порядку повинен бути підпис її власника – цей захисний шар дозволяє запобігти дуже великому відсотку шахрайських дій.

Якщо банк, що випустив карту, пропонує в якості послуги вибір пін-коду, то не варто робити цю комбінацію подібною з датою народження себе або своїх близьких, пам’ятних дат та інших очевидних послідовностей чисел. Частина номера телефону також не підходить – найкраще придумати унікальне поєднання.

Логічно припустити, що не можна нікому повідомляти інформацію про свою карту. Якщо власнику хтось, що представляється співробітником банку або навіть внутрішніх органів, заявляє про її крадіжці або блокування, повідомляти код доступу до рахунку зовсім необов’язково.

Втрата або викрадення картки вимагає негайних дій – дзвінка або особистого звернення в банк для її блокування. Іноді для цього потрібно повідомити тільки основний номер картки та персональні дані її власника, при особистому візиті в відділенні банку знадобиться паспорт, а при дзвінку – кодове слово.

Правила безпеки при здійсненні оплати за допомогою карти:

При здійсненні операції з картою продавцем варто пильно стежити за його діями. Переписування і копіювання даних неприпустимі ні за якої операції з оплати або переказу. Виписка по рахунку і чеки також заслуговують на пильну увагу.

При використанні банкомату також слід бути обережним і пильним – основна частка шахрайських дій пов’язана з отриманням даних карти в той момент, коли шахрай перебуває від неї на відстані. Так що при використанні банкомату варто перевірити, чи бачить хтось із оточуючих написане на карті, чи немає на банкоматі накладки.

При оплаті послуг і товарів в Інтернеті передача коду безпеки карти необхідна лише в самий останній момент – коли потрібне підтвердження отримання послуги. Не потрібно надавати її раніше і не потрібно повідомляти код заздалегідь.

Крім того, код потрібен тільки для одинарного використання в конкретному магазині. Не варто вводити його, якщо сайт не викликає довіри, має примітивний дизайн або представляє маловідому, можливо, ненадійну компанію.

Дотримуючись всіх цих правил, можна бути впевненим у безпеці своїх коштів. 

Що стосується коду безпеки, то за це відповідає захист інформації особистого характеру від Visa.

З мінусів варто відзначити той факт, що код безпеки захищає кошти на карті тільки в тому випадку, якщо продавець товарів або постачальник послуг в Інтернеті є надійною, перевіреною компанією, яка сумлінно видаляє після операції ці дані. В іншому випадку такий захист практично марний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?