Новини світу кредитування та банківських послуг.

Позики чи кредити до зарплати.

Овердрафт у перекладі з англійської (overdraft) означає перевитрата. Сьогодні цей термін застосовний до позик, які видаються клієнтам, що мають зарплатний рахунок в банку. Фінустанова встановлює на зарплатну картку кредитний ліміт, яким можна користуватися практично без обмежень. У силу технічних особливостей такі позики дуже люблять банки. Тому умови за овердрафтом краще, ніж по звичайних кредитних картах.
Для отримання овердрафту необхідно звернеться до фінустанови, на картку якого приходить заробітна плата, із заявою про надання кредитного ліміту. При цьому банк може сам ініціювати надання такої позики. Після прийняття позитивного рішення, на картку зараховується певна сума позикових коштів. Поки клієнт витрачає свою зарплату, відсотки по кредиту не нараховуються. Нарахування починається після першого списання.
При цьому у разі оформлення овердрафту доведеться дуже пильно стежити за тим, чиїми грошима користується держатель картки. Так, як іноді, клієнт може зняти гроші банку, а вважати, що користується своїми. Потім неприємним сюрпризом ставати нарахування відсотків. Для запобігання таких ситуацій, доцільно підключити послугу смс-інформування. У цьому випадку, якщо клієнт скористався кредитом, прийде повідомлення з повідомленням.
Банки дуже охоче роздають овердрафти. Для цього існує кілька причин. По-перше, ці кредити видаються не людині з вулиці, а вже існуючого клієнта, з яким налагоджені відносини. Банк може проаналізувати, як клієнт використовував гроші раніше. По руху коштів по карті можна відстежити, чи схильний потенційний позичальник до великих витрат.
Привабливість овердрафтів для фінустанов полягає ще й у процесі погашення, який не залежить від позичальника. Так, якщо клієнт, використовував банківські гроші, то при зарахуванні на рахунок чергової заробітної плати, банк самостійно списує суму, яку необхідно погасити. У той час як по картковому кредиту позичальник сам вирішує, коли і скільки йому платити.
overdraft_350x238.jpg.aspx Оскільки банки зацікавлені в таких кредитах то й умови по них лояльні. Для оформлення потрібно принести в банк паспорт і код. Довідку про доходи та підтвердження працевлаштування банк не вимагає. Це і логічно, адже фінустанова все знає про заробітну плату клієнта. Правда, деякі обмеження існують. Банки встановлюють кредитні ліміти тільки клієнтам, до яких регулярно надходила заробітна плата протягом останніх шести місяців.
У вигляді овердрафту можна отримати досить велику суму, три-п’ять місячних окладів. Але якщо клієнт часто користується картою, наприклад, робить великі обороти за зарплатним рахунком, отримує додаткові доходи на карту, банк може видати і до десяти окладів. Але таку лояльність банки виявляють вкрай рідко. Ставки за овердрафтом нижче, ніж по карткових кредитах, але все одно відчутні для гаманця. Так, якщо ефективні ставки по кредитних картах стартують з 40% річних, то за овердрафтом з 18-23% річних.
Овердрафт у Кредобанку видають під 23%, в Юнекс Банку під 30% річних, в Укргазбанку під 25% річних. Але у деяких банків переплата по таких позиках дуже висока. Наприклад, БМ Банк позичає на зарплатну картку під 50% річних. Використовувати позикові кошти можна в будь-якій кількості. Головне вчасно погашати. При цьому не обов’язково чекати на зарахування заробітної плати. Можна прийти в банк і самому погасити заборгованість. Так навіть можна заощадити.
Деякі банки пропонують пільговий період з нульовою переплатою, при використанні кредитних коштів. Позичають банки у вигляді овердрафту на один-два роки. По закінченню цього часу кредитні кошти банк блокує і вилучає з рахунку.

Умови овердрафтів деяких банків

Банк
Процентна ставка
Комісії
Розмір кредитного ліміту
Максимальний термін

Кредобанк
23% річних
1%
4 окладу
360 днів

БМ Банк
50% річних

Уточнювати на відділенні
1 рік

Укргазбанк
25% річних

3 окладу
2 роки

Юнекс Банк
30% річних

50-100% окладу
24 міс.

ТАСкомбанк
36% річних
20 грн
500-1000 грн.
1 рік

Джерело: дані сайтів, інформація колл-центрів

Правда, чимало недоліків у овердрафтів. Банк не робить поблажок за строками погашення кредиту. У разі несвоєчасної виплати зарплати, клієнт повинен самостійно погасити заборгованість в строк. В іншому випадку банк почне нараховувати штраф за кожен день прострочення. Якщо клієнт захоче поміняти умови договору, наприклад, зменшити або збільшити ліміт, то йому доведеться платити 0,5-2% від суми кредиту. Іноді, наприклад, при обміні старої карти на нову, банк може самостійно встановлювати кредитний ліміт.
І не розібрався клієнт може мимоволі скористатися кредитними коштами. Також злий жарт може зіграти проста психологія. Відчуття того, що в гаманці постійно знаходиться доступна велика сума грошей, може штовхнути на купівлю дорогої, але абсолютно непотрібної речі. Тому, будьте дуже пильні, носячи із собою про запас гроші. На емоціях можна витратити чужі, а віддавати доведеться свої.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?