Новини світу кредитування та банківських послуг.

Позика з інтернету: чого очікувати від онлайн-кредиту.

Частка заявок на кредит, поданих онлайн в українські банки, становить від 5 до 30% від загальної кількості. Про те, що являють собою онлайн-кредити, на яких майданчиках їх можна оформити, чим вони відрізняються і які їхні підводні камені .

Анатомія онлайн-кредиту

Онлайн-кредит сьогодні виглядає наступним чином: ви відправляєте через інтернет заявку, вказавши певну інформацію про себе і про кредит, який ви хочете взяти. Потім отримуєте відповідь від банку, який аналізує вашу заявку, приймає по ній рішення і повідомляє вам, чи згоден він видати вам гроші.

Банки по-різному використовують можливості інтернету для просування кредитів, тому знайти позику можна на різних майданчиках. Влітку-2015 потенційним онлайн-позичальникам доступні кілька варіантів кредитів онлайн.

clip_image002 Перший з них – заявка на сайті самої фінустанови – наприклад, як на сайті УкрСиббанку. Як правило, вона проста в заповненні і досить докладна (наприклад, найчастіше потрібно буде ввести ПІБ, дату народження, ідентифікаційний код, стаціонарний робочий номер телефону та інше). Одна з переваг такого способу подачі заявки – наявність графи «використовували ви раніше продукти нашого банку?», Недоступна у інших способах. Не секрет, що повідомивши банку про те, що ви вже давно є його клієнтом, ви збільшуєте шанси на отримання кредиту (зрозуміло, якщо ви показали себе доброчесним клієнтом).

Другий – заявка через мережу-посередника, що збирає безліч пропозицій про продажі в мережі – наприклад, SalesDoubler. Банки не часто користуються такими каналами продажів, але найчастіше на таких сайтах вказано трохи більше подробиць з умов кредиту, ніж на інших.

Третій – заявка по кредиту на товар, безпосередньо з онлайн-магазину з продуктом, який ви хочете придбати. Мова йде, як правило, про великі магазинах техніки, які оформили партнерство з банками і на сторінках яких можна відразу ж розрахувати вартість кредиту на конкретний термін з конкретним авансом і вибрати банк за конкретними умовами – величиною щомісячного платежу і загальної переплати.

І четвертий – заявка через інтернет-майданчик – наприклад, Простобанк Онлайн . Подібні сервіси розробляються спеціально з метою зручності в підборі продуктів, тому, як правило, вони досить зручні. З переваг такої форми подачі – можливість відправити анонімну заявку відразу в десятки банків, а потім вибрати з попередньо схвалених ті, які підходять вам за умовами позики. І вже відібраним установам можна відправляти свої контакти (телефон, ім’я та електронну пошту, без особистих даних).

За словами банкірів, такий спосіб оформлення онлайн кредитів – досить популярний. При цьому різні майданчики показують різні результати. «Приблизно 20% заявок на оформлення кредитів у нашому банку оброблені через онлайн-майданчики», – розповідає директор департаменту альтернативних каналів продажів Idea Bank . «Сервіс нашого банку з прийому онлайн-замовлень на надання кредитів працює з 2011 року. Популярність сервісу серед клієнтів постійно зростає: на сьогоднішній день вже більше 5% всіх заявок на отримання кредиту надходять саме через нього », – зазначає заступник голови правління, директор з питань споживчого кредитування УкрСиббанку BNP Paribas Group .

Також в останні місяці стрімко набирають популярність кредити через інтернет-магазини. «Якщо говорити про кредити на товари, то великі торгові мережі зараз активно розвивають даний канал продажів, тому частка заявок може сягати від 10% до 30% від загальної кількості», – говорить начальник управління розвитку роздрібного бізнесу ОТП Банку .

Плюси і мінуси

Зручності у кожного із способів відправки онлайн-заявки різні, але всі з них, перш за все, дозволяють заощадити час – як для банку, так і для позичальника.

Крім цього, деякі майданчики дозволяють вибирати кредит відразу з декількох пропозицій.

Однак, як і всі продукти онлайн-кредити мають і недоліки. Перш за все, звертайте увагу на захист ваших персональних даних.

Авторитетні майданчики, а також онлайн-магазини з продажу техніки, як правило, вимагають заповнення лише самої загальної інформації – наприклад, суми кредиту, його терміну, величини авансу і іноді – вашої електронної пошти та імені. Всі інші дані вказуються в телефонному режимі в розмові зі співробітниками банку.

Крім цього, експерти радять звернути увагу на те, що робота над кредитною заявкою в режимі онлайн відрізняється від роботи безпосередньо з документами разом зі співробітником банку. Позичальник повинен знати, що більшість онлайн-майданчиків для подачі заявок на кредити працюють в якості брокерів, надаючи послуги з оформлення кредиту. Клієнту ж надалі належить співпрацювати з банком, який видав кредит, а не з брокером, що обробляв заявку.

Джерело: Простобанк

One Response to Позика з інтернету: чого очікувати від онлайн-кредиту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?