Новини світу кредитування та банківських послуг.

Позика на автомобіль.

Майже кожен другий автомобіль продається у кредит. Ціни на автомобілі відносно високі і тенденції до зниження не очікується. Навіть складання автомобілів на внутрішньому ринку не вирішує питання зниження вартості. Для вітчизняного автопрому ключовим залишається питання невідповідності виробничих потужностей європейського рівня, для зменшення цін, потрібні заводи по збірці двигунів та інших важливих агрегатів.

Якщо країна вступить до СОТ, то варто очікувати наплив автомобілів у країну, оскільки ввізні мита на іномарки знизяться з 25 відсотків до 15. Та й розвиток ринку кредитування призводить до збільшення можливості оформлення позики на покупку авто.

Більшість громадян країни прагнуть вкласти гроші в автомобілі, саме вкласти, тому що зберегти або примножити ці кошти не вдасться, автомобіль, що виїхав за ворота автосалону, втрачає частину вартості. Тому в авто вкладають з метою заощадження коштів від інфляції.

Автосалони пропонують вигідні кредитні програми партнерів, і для того, щоб виїхати на новому авто деколи навіть не потрібно пред’являти водійське посвідчення і довідку про доходи. Банки йдуть на видачу кредиту при наявності постійного місця проживання на території країни, постійного робочого місця, громадянства країни, і щодо вік далекий від пенсійного. Будь-який бажаючий придбати автомобіль може це зробити при виконанні всіх цих умов.

Фінустанови легко йдуть на видачу таких позик, оскільки весь час, поки виплачується кредит, в заставі у банку знаходиться автомобіль і техпаспорт. Обсяг простроченої заборгованості не перевищує 2-3 відсотків.

Якщо дивитися на цифри автокредитування в цілому по країні, картина досить вражаюча. Заборгованість за кредитами на липень 2007 року становила майже 12 млрд. доларів. Протягом року відбулося дворазове збільшення суми кредитів на покупку автомобіля. Якщо розділити всю суму на кожного позичальника, то отримаємо суму від 11 до 16 тисяч доларів. Майже 96 відсотків випадків сума кредиту береться на покупку нового автомобіля, а середній термін позики 3, 5 року.

Як стверджують фахівці, зростання в цьому сегменті ринку буде продовжуватися, тільки до кінця цього року число проданих у кредит автомобілів досягне 48 відсотків. А в наступному році перевищить показник 51 відсоток. Для порівняння, в Європейських країнах 70-80 відсотків авто купується в кредит, а США це число сягає 90 відсотків.

Зростання у сфері автомобільного кредитування забезпечують банки, які пов’язані безпосередньо з виробниками певних марок і видають дуже вигідні кредити на їх придбання.
Сьогодні на ринку досить поширені Тойота – Банк і Даймлер – Крайслер Банк, вони видають кредити на купівлю автомобілів таких марок як: Лексус, Тойота, Мерседес, і Джип. Збираються увійти на ринок країни банки таких автогігантів як БМВ, Рено – Ніссан, Дженерал Моторс і Форд.

Крім того законодавча база змінюється, в закон «Про банки і Банківську діяльність» збираються внести поправки, згідно з якими банки з капіталом від 100 мільйонів доларів можуть отримати ліцензію на видачу кредитів фізичним особам відразу після реєстрації. На даний момент банки не можуть одержати ліцензію, якщо знаходяться на ринку не менше двох років. Багато використовують посередницькі схеми, що призводить до подорожчання кредитів для споживача.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?