Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?

У житті зустрічаються різні ситуації, і ми не знаємо, коли в нашій кишені настане фінансова стабільність. Припустимо, що вже кілька років ми не в змозі оплачувати заборгованість за кредитом , а нас продовжують регулярно турбувати різні різновиди вимагачів. Ось тут і постає питання позовної давності по кредиту.

Законодавцем введено поняття позовної давності по кредиту, щоб визначити терміни, в які банк може заявити про порушення його прав і зажадати виконання зобов’язань. При цьому загальний строк позовної давності по кредиту обмежений трьома роками. Існують ще й спеціальні терміни, але кредитних договорів вони, як правило, не стосуються.

Що ж виходить, перестали платити по кредиту, минуло три роки і все, відчепіться від нас. Ваш час вийшло. Не зовсім так. Для цього необхідна наявність ще деяких факторів.

Перше питання, яке хвилює всіх в даній ситуації, це момент з якого власне і необхідно відраховувати ці три роки. Чому то прийнято вважати, що 71термін цей починається з моменту закінчення кредитного договору. Однак, якщо в кредитному договорі прописано право банку достроково витребувати всю суму заборгованості, у випадку невиконання позичальником своїх обов’язків, правильніше починати отсчітиваніе строку позовної давності за кредитом з часу, коли кредитор власне дізнався про припинення платежів і мав можливість скористатися цим правом.

Відраховуємо з цього моменту три роки і все, ніхто нікому не винен. Але це в ідеальному випадку, коли за ці три роки Ви не вчинили жодних дій по продовженню Ваших договірних відносин з банком і сам банк не зробив ніяких намірів щодо стягнення з Вас заборгованості.

Таке, на жаль, буває тільки в казках, тому повертаємося до дійсності. А в реальності відбувається наступне. Банк, наприклад, подає на Вас до суду або передає заборгованість колекторському агентству і строк позовної давності за кредитом починає відраховуватися заново.

Це все застосовно до всіх етапів стягнення заборгованості, включаючи роботу судового пристава. Не подав банк виконавчий лист в підрозділ приставів протягом трьох років, значить не потрібно йому. А якщо потрібно, то буде пред’являти один раз в три роки і строк позовної давності по кредиту не закінчиться ніколи.

Тому запам’ятайте, що офіційно не платити по кредиту через строку позовної давності Ви можете при дотриманні трьох умов:

 • Протягом трьох років Ви не вживаєте спроб вирішити питання із заборгованістю перед банком;
 • Банк протягом трьох років не робить спроб стягнути з Вас необхідну суму;
 • Банк після закінчення трьох років подав на Вас до суду для стягнення заборгованості, а Ви заявили клопотання про застосування наслідків закінчення строків позовної давності по кредиту. Суд самостійно не буде відраховувати терміни, і може прийняти їх до уваги лише за заявою клопотання однієї зі сторін.

Як бачимо, умови практично не здійсненні, але не слід зневірятися. У нас в руках є багато інших інструментів для боротьби з кредиторами. Та й більшість банківських працівників та колекторів набагато менш грамотні, ніж ми з Вами. І в багатьох ситуаціях правильніше буде не ховатися, а навпаки йти в атаку.

У нашому виданні ми постараємося обговорити всі можливі варіанти розвитку подій в питаннях проблемних кредитів. Залишайтеся з нами.

Будемо вдячні за оцінку
Дуже поганоПоганоПосередньоДобреВідмінно (Поставте оцінку першим)

20 Responses to Позовна давність за кредитом

 • Лілія says:

  Спасибо за розъяснення!
  Как правило мы страдаем от незнания законов. Продалжайте в том же духе. Мне, Вы очень помогли!

 • Диана says:

  Уменя скоро суд,подала заяву .Только в моем случаи банк питалса сомной наладить свясь.Я пришла в банк ,где отщастья небыло света и работники меня некоректно послали.Значит и я скажу что ко мне небыло попиток связатца.Тем более никаких писем,звонков они не совершали.Посмотрим что выйдет,но я настроина решительно и на апецию тоже буду до последнива отстаивать.

  • admin says:

   Раджу в будь-якому випадку залучити адвоката, це значно підвищить Ваші шанси.

  • Ірена says:

   Доброго дня .. Мені напили у вконтакті.. Про якусь заборгованість у Дельта банку.. Я закрила кредит в 2015 році .. Три роки нічого не було чути

 • Михайло says:

  Доброго дня! Склалась така ситуація: батько взяв кредит і виплатив його повністю плюс в останньому платежі переплатив майже 100грн через протермінування чи щось таке, усі квитанції є на руках. Зараз почали турбувати мене стосовно цього кредиту, кажучи що він не закритий, не погашене тіло кредиту і нараховується якась пеня, хоча жодних цифр не вказують. Мотивують це тим, що не можуть зв’язатись з батьком. Він відмовляється спілкуватись з ними принципово, каже, хай подають до суду і там він їм покаже усі квитанції, така ситуація була кілька років тому, на жаль не пам’ятаю коли саме. Тоді до суду так ніхто і не подав, а зараз усе повторюється, але значно агресивніше стосовно мене. Порадьте, будь ласка, як мені діяти в цій ситуації.

  • admin says:

   Михайло позовна давність за кредитами 3 роки, але рахується вона выд останньго платежа клієнта, або від останньго підписаного ним документа (наприклад, про зміни термінів повернення коштів). Скоріш за все в Вашому випадку з Вами звязується коллектор якмй може знати про неможливість звернення до суду (але тиск все одно буде чинити). Раджу домовить про зустрічь з колектором у адвоката і так можливо швидко все вирішити.

   • Сергій says:

    Доброго дня! Скажіть, будь ласка, на яку статтю ЦКУ спиратися щоб довести, що давність за кредитами 3 роки, але рахується вона від останнього платежа клієнта, або від останньго підписаного ним документа.

    Дякую.

 • Михайло says:

  Кредит був виплачений 2008 року.

 • Николай says:

  Проблеми та просрочки у банку Россійскій Стандарт, на що чекати, погрожують забрати квартиру у батьків.

  • admin says:

   По перше не панікувати, та спробувати домовиться з банком про відтерменування, або кредитні канікули.
   По друге, якщо домовитись не вийде, чекати на суд – від відмінить майже всі штрафи і насть можливісь виплачувати борг коли будете офіційно ззаробляти, якщо Ви не є власником квартири її забрати не зможуть.

 • Тетяна says:

  Доброго вечора! Хочу задати Вам запитання. Чоловік заборгував перед банком і в 2009 році його справу як боржника було передано до суду. Суд призначив відкриття виконавчого провадження про стягнення суми боргу + штрафні санкції. Ми спачували цю суму майже щомісячно до 2015 року, на даний момент борг становить по виконавчому провадженню 6000 грн., і ось тепер, у 2015 році банк звернувся до виконавчої щодо арешту майна та рішення про невиїзд чоловіка за кордон. Ми звя”залися з банкомі і з”ясувалося що всі ці 6 років з 2009 р. банк нараховував штрафні санкції на суму боргу. Скажіть будь-ласка чи є правомірним те, що банк нас про це не повідомляв, і чи можемо ми якось відстоювати свої інтереси щодо несплати штрафу, що нарахований за 6 років (банк стверджує що ми з ними договір не розривали, хоч нас запевняли ще у 2009 році працівники суду,що оскільки справа у виконавчій, то ніякі штрафи не нараховуються), оскільки сума цих штрафних санкцій досить значна? Дякую.

  • admin says:

   Звичайно варто порадитися з юристами, але швидше за все, такі дії банку неправомірні.

 • Світлана says:

  Доброго дня! Кредит брала в 2006 році, термін виконання основного зобов’язання встановлений до 21.11.2011 року, останній платіж був здійснено 10.02.2011 року. Банк пред’явив позов до суду про стягнення заборгованості у квітні 2015 року. Чи можу я просити суд про застосування до даних правовідносин термін позовної давності? Дякую.

 • Лілія Семеренко says:

  Доброго вечора! У мене дуже цікава ситуація, у банку взяла відкрила кредитну лінію, років 2 вже не плачу по кредиту, протягом цього терміну банк лопнув, в цьому році закінчився договір, претензій-нема. Під кредитну лінію в заставу було віддано приміщення магазину, чи є можливість зняти заставу?

 • Наталя says:

  Доброго дня, в мене така ситуація. В 2010 році суд постановив сплатити кредит + відсотки і розірвати договір. Вся сума була виплачена за рік часу за умовами. Пройшло вже 6 років, банк на стадії ліквідації. Нарахували ще 1600 грн. якихось відсотків і штрафних санкцій. Тепер колектори вимагають сплати. Якщо кредитний договір розірваний за рішенням суду чи має право банк далі нараховувати відсотки чи штрафні санкції??

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.