Новини світу кредитування та банківських послуг.

Позовна давність за кредитом

У житті зустрічаються різні ситуації, і ми не знаємо, коли в нашій кишені настане фінансова стабільність. Припустимо, що вже кілька років ми не в змозі оплачувати заборгованість за кредитом , а нас продовжують регулярно турбувати різні різновиди вимагачів. Ось тут і постає питання позовної давності по кредиту.

Законодавцем введено поняття позовної давності по кредиту, щоб визначити терміни, в які банк може заявити про порушення його прав і зажадати виконання зобов’язань. При цьому загальний строк позовної давності по кредиту обмежений трьома роками. Існують ще й спеціальні терміни, але кредитних договорів вони, як правило, не стосуються.

Що ж виходить, перестали платити по кредиту, минуло три роки і все, відчепіться від нас. Ваш час вийшло. Не зовсім так. Для цього необхідна наявність ще деяких факторів.

Перше питання, яке хвилює всіх в даній ситуації, це момент з якого власне і необхідно відраховувати ці три роки. Чому то прийнято вважати, що 71термін цей починається з моменту закінчення кредитного договору. Однак, якщо в кредитному договорі прописано право банку достроково витребувати всю суму заборгованості, у випадку невиконання позичальником своїх обов’язків, правильніше починати отсчітиваніе строку позовної давності за кредитом з часу, коли кредитор власне дізнався про припинення платежів і мав можливість скористатися цим правом.

Відраховуємо з цього моменту три роки і все, ніхто нікому не винен. Але це в ідеальному випадку, коли за ці три роки Ви не вчинили жодних дій по продовженню Ваших договірних відносин з банком і сам банк не зробив ніяких намірів щодо стягнення з Вас заборгованості.

Таке, на жаль, буває тільки в казках, тому повертаємося до дійсності. А в реальності відбувається наступне. Банк, наприклад, подає на Вас до суду або передає заборгованість колекторському агентству і строк позовної давності за кредитом починає відраховуватися заново.

Це все застосовно до всіх етапів стягнення заборгованості, включаючи роботу судового пристава. Не подав банк виконавчий лист в підрозділ приставів протягом трьох років, значить не потрібно йому. А якщо потрібно, то буде пред’являти один раз в три роки і строк позовної давності по кредиту не закінчиться ніколи.

Тому запам’ятайте, що офіційно не платити по кредиту через строку позовної давності Ви можете при дотриманні трьох умов:

  • Протягом трьох років Ви не вживаєте спроб вирішити питання із заборгованістю перед банком;
  • Банк протягом трьох років не робить спроб стягнути з Вас необхідну суму;
  • Банк після закінчення трьох років подав на Вас до суду для стягнення заборгованості, а Ви заявили клопотання про застосування наслідків закінчення строків позовної давності по кредиту. Суд самостійно не буде відраховувати терміни, і може прийняти їх до уваги лише за заявою клопотання однієї зі сторін.

Як бачимо, умови практично не здійсненні, але не слід зневірятися. У нас в руках є багато інших інструментів для боротьби з кредиторами. Та й більшість банківських працівників та колекторів набагато менш грамотні, ніж ми з Вами. І в багатьох ситуаціях правильніше буде не ховатися, а навпаки йти в атаку.

У нашому виданні ми постараємося обговорити всі можливі варіанти розвитку подій в питаннях проблемних кредитів. Залишайтеся з нами.

22 Responses to Позовна давність за кредитом

  • Спасибо за розъяснення!
    Как правило мы страдаем от незнания законов. Продалжайте в том же духе. Мне, Вы очень помогли!

  • Уменя скоро суд,подала заяву .Только в моем случаи банк питалса сомной наладить свясь.Я пришла в банк ,где отщастья небыло света и работники меня некоректно послали.Значит и я скажу что ко мне небыло попиток связатца.Тем более никаких писем,звонков они не совершали.Посмотрим что выйдет,но я настроина решительно и на апецию тоже буду до последнива отстаивать.

    • Раджу в будь-якому випадку залучити адвоката, це значно підвищить Ваші шанси.

    • Доброго дня .. Мені напили у вконтакті.. Про якусь заборгованість у Дельта банку.. Я закрила кредит в 2015 році .. Три роки нічого не було чути

  • Доброго дня! Склалась така ситуація: батько взяв кредит і виплатив його повністю плюс в останньому платежі переплатив майже 100грн через протермінування чи щось таке, усі квитанції є на руках. Зараз почали турбувати мене стосовно цього кредиту, кажучи що він не закритий, не погашене тіло кредиту і нараховується якась пеня, хоча жодних цифр не вказують. Мотивують це тим, що не можуть зв’язатись з батьком. Він відмовляється спілкуватись з ними принципово, каже, хай подають до суду і там він їм покаже усі квитанції, така ситуація була кілька років тому, на жаль не пам’ятаю коли саме. Тоді до суду так ніхто і не подав, а зараз усе повторюється, але значно агресивніше стосовно мене. Порадьте, будь ласка, як мені діяти в цій ситуації.

    • Михайло позовна давність за кредитами 3 роки, але рахується вона выд останньго платежа клієнта, або від останньго підписаного ним документа (наприклад, про зміни термінів повернення коштів). Скоріш за все в Вашому випадку з Вами звязується коллектор якмй може знати про неможливість звернення до суду (але тиск все одно буде чинити). Раджу домовить про зустрічь з колектором у адвоката і так можливо швидко все вирішити.

      • Доброго дня! Скажіть, будь ласка, на яку статтю ЦКУ спиратися щоб довести, що давність за кредитами 3 роки, але рахується вона від останнього платежа клієнта, або від останньго підписаного ним документа.

        Дякую.

  • Кредит був виплачений 2008 року.

  • Проблеми та просрочки у банку Россійскій Стандарт, на що чекати, погрожують забрати квартиру у батьків.

    • По перше не панікувати, та спробувати домовиться з банком про відтерменування, або кредитні канікули.
      По друге, якщо домовитись не вийде, чекати на суд – від відмінить майже всі штрафи і насть можливісь виплачувати борг коли будете офіційно ззаробляти, якщо Ви не є власником квартири її забрати не зможуть.

  • Доброго вечора! Хочу задати Вам запитання. Чоловік заборгував перед банком і в 2009 році його справу як боржника було передано до суду. Суд призначив відкриття виконавчого провадження про стягнення суми боргу + штрафні санкції. Ми спачували цю суму майже щомісячно до 2015 року, на даний момент борг становить по виконавчому провадженню 6000 грн., і ось тепер, у 2015 році банк звернувся до виконавчої щодо арешту майна та рішення про невиїзд чоловіка за кордон. Ми звя”залися з банкомі і з”ясувалося що всі ці 6 років з 2009 р. банк нараховував штрафні санкції на суму боргу. Скажіть будь-ласка чи є правомірним те, що банк нас про це не повідомляв, і чи можемо ми якось відстоювати свої інтереси щодо несплати штрафу, що нарахований за 6 років (банк стверджує що ми з ними договір не розривали, хоч нас запевняли ще у 2009 році працівники суду,що оскільки справа у виконавчій, то ніякі штрафи не нараховуються), оскільки сума цих штрафних санкцій досить значна? Дякую.

    • Звичайно варто порадитися з юристами, але швидше за все, такі дії банку неправомірні.

  • Доброго дня! Кредит брала в 2006 році, термін виконання основного зобов’язання встановлений до 21.11.2011 року, останній платіж був здійснено 10.02.2011 року. Банк пред’явив позов до суду про стягнення заборгованості у квітні 2015 року. Чи можу я просити суд про застосування до даних правовідносин термін позовної давності? Дякую.

  • Доброго вечора! У мене дуже цікава ситуація, у банку взяла відкрила кредитну лінію, років 2 вже не плачу по кредиту, протягом цього терміну банк лопнув, в цьому році закінчився договір, претензій-нема. Під кредитну лінію в заставу було віддано приміщення магазину, чи є можливість зняти заставу?

  • Доброго дня, в мене така ситуація. В 2010 році суд постановив сплатити кредит + відсотки і розірвати договір. Вся сума була виплачена за рік часу за умовами. Пройшло вже 6 років, банк на стадії ліквідації. Нарахували ще 1600 грн. якихось відсотків і штрафних санкцій. Тепер колектори вимагають сплати. Якщо кредитний договір розірваний за рішенням суду чи має право банк далі нараховувати відсотки чи штрафні санкції??

  • Доброго дня! У 2006 році був оформлений кредит на купівлю мобільного телефона строком на 12 місяців. Декілька місяців були проплати, потім нічого не платилось по кредиту. Наскільки відомо до суду банк не звертався, повістки не отримувала. Листи про сумму заборгованості деякий час приходили від банку, потім наступила повна тишина. І ось сьогодні, 01.03.2019р. через 12 років зателефонували колектор ну і відповідно почали погрожувати як завжди. Що робити в такій ситуації???

  • Доброго дня! Чи застосовується позовна давність по кредиту, якщо моя сестра померла, не заплативши кредит . Я відкрила спадкову справу на квартиру, але не оформлюю її, оскільки є ще прихованій власник – її колишній чоловік, та і борги в такій ситуації успадковуаати не хочеться..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?