Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?

У яких випадках покупець має право на повернення грошей у разі відмови від покупки? Чи правомірна в таких випадках відмова продавця віддати гроші негайно – наприклад, під приводом того, що каса порожня? 

Покупець має право протягом 14 днів з моменту покупки обміняти товар, який не був у використанні і зберіг свій товарний вигляд, але не підійшов покупцеві за своїми габаритами, розміром, фасоном і т.д., на аналогічний. У тому випадку, якщо відповідного покупцеві товару немає у продажу, він може вимагати розірвання договору та повернення коштів.

Що стосується неякісного товару, він може бути повернутий протягом усього гарантійного строку, якщо недолік є істотним (товар не може бути використаний за призначенням).

На повернення коштів за товар закон дає продавцю максимум 7 днів (ч.7 ст.8 ЗУ «Про захист прав споживача»).

Стаття 9 Закону врегульовано Дії та права споживача у разі придбання ним товару належної якості.

Так, споживач має право на протязі чотирнадцятим днів, не рахуючи дня купівлі, обміняти непродовольчих товар належної якості на аналогічній у продавця, в котрого ВІН БУВ придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з якихось других причини не може буті ним використаний за призначенням.

Якщо ж споживач наполягатиме виключно на поверненні грошів, мотивуючі це тім, що більше не зацікавленій у ПОКУПЦІ, то в цьому випадку слід знати, що розрахунки Із Споживачем провадяться виходячи з вартості товару на годину його купівлі. При цьому гроші, сплачені за товар, повертаються споживачу день розірвання договору, а в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору – в інший за домовленістю сторін, але НЕ пізніше чім через семи днів.

Таким чином, продавець може скористатись такою нормою і зволікати з поверненням покупцю грошів, однак не більше семи днів.

Джерело: Prostobank.ua

Будемо вдячні за оцінку
Дуже поганоПоганоПосередньоДобреВідмінно (Поставте оцінку першим)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.