Новини світу кредитування та банківських послуг.

Повернення прибуткового податку при покупці квартири в іпотеку

ВО і настав той день, коли залишилися позаду клопоти, пов’язані з вибором квартири і банку, оформлення договору іпотеки та супутніх документів, і Ви стоїте на порозі власної квартири. Але попереду є ще один важливий етап – оформлення повернення податкового вирахування.

Звичайно, за законом у Вас є на це три роки, але краще не затягувати. Чинний податковий кодекс дає право на повернення прибуткового податку при покупці квартири в іпотеку, але за умови, що у позичальника є офіційний дохід і раніше правом на отримання податкового вирахування він не користувався.

Згідно з чинним законодавством при визначенні бази для розрахунку податкового відрахування враховуються такі витрати:

 • 1. Вартість житла
 • 2. Відсотки по кредиту
 • 3. Витрати на ремонт (вартість матеріалів і робіт)
 • 4. Витрати на розробку проектної документації та підключення до комунікацій (при будівництві будинку)

Для того, щоб одержати відрахування до районної податкової інспекції необхідно надати наступні документи:

 • 1. Документи, що підтверджують факт придбання житла (договір купівлі-продажу)
 • 2. Договір іпотеки
 • 3. Акт прийому-передачі житла
 • 4. Документи підтверджують витрати, понесені у зв’язку з ремонтом нерухомості
 • 5. Довідку за формою 2-ПДФО для підтвердження сплати прибуткового податку за місцем роботи. Якщо позичальник має кілька джерел офіційного доходу, то довідки надаються з кожного місця роботи.

article451Варто відзначити, що при покупці житла в іпотеку витрати розподіляються між позичальником і созаемщиком (зазвичай це чоловік і дружина), тому довідку про доходи необхідно надавати обом.

Вимогу до особи, що подає документи на відшкодування податку одне – це повинен бути громадянин України має офіційний дохід, з якого виробляється відрахування всіх податків і зборів, передбачених чинним законодавством.

Документи протягом місяця будуть ретельно перевірятися податковою службою, і після закінчення зазначеного терміну буде видано повідомлення, що підтверджує право на повернення прибуткового податку. Після цього, Вам буде необхідно визначитися, за якою схемою отримувати відшкодування, а їх всього дві:

1. Ви працюєте, а Ваш роботодавець перераховує прибутковий податок, утриманий з Вашої зарплати, у встановленому законом порядку. По закінченні податкового періоду Ви приходите в інспекцію та заповнюєте податкову декларацію. Не забудьте прикласти до неї довідку 2-НДФЛ за минулий рік (або період з моменту придбання житла до кінця року) і повідомлення про право на відрахування. Після перевірки декларації на вказаний Вами рахунок буде перерахована сума повернутого податку. Так Ви робите щорічно, поки сума повернених коштів не зрівняється з розрахованим вирахуванням.

2. Друга схема значно простіше: Ви одержуєте повідомлення і надаєте в бухгалтерію за місцем роботи, і з вашого доходу не буде утримуватися податок на прибуток до тих пір, поки сума податку не зрівняється з сумою, зазначеної в повідомленні. Дана схема зручна тим, що Вам не потрібно щорічно витрачати час на заповнення та подання декларації.

В кожному правилі є винятки, так і з даної законодавчою нормою, є випадки, при яких податкова пільга не надається:

 • 1. Витрати з придбання, ремонту, оплату іпотеки і т.д. повністю або частково виробляє третя особа, наприклад, роботодавець.
 • 2. Сторони за договором купівлі-продажу знаходяться в договірних відносинах, наприклад, угода проводиться в рахунок погашення боргу.
 • 3. Даному фізичній особі вже надавалася податкова пільга.
 • 4. Фізична особа належить до однієї з категорій громадян: пенсіонери (непрацюючі), безробітні, інваліди (які живуть на допомогу) та особи, єдиний дохід яких, на момент подачі документів для отримання пільги, допомога по догляду за дитиною або інвалідом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?