Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?

ВО і настав той день, коли залишилися позаду клопоти, пов’язані з вибором квартири і банку, оформлення договору іпотеки та супутніх документів, і Ви стоїте на порозі власної квартири. Але попереду є ще один важливий етап – оформлення повернення податкового вирахування.

Звичайно, за законом у Вас є на це три роки, але краще не затягувати. Чинний податковий кодекс дає право на повернення прибуткового податку при покупці квартири в іпотеку, але за умови, що у позичальника є офіційний дохід і раніше правом на отримання податкового вирахування він не користувався.

Згідно з чинним законодавством при визначенні бази для розрахунку податкового відрахування враховуються такі витрати:

 • 1. Вартість житла
 • 2. Відсотки по кредиту
 • 3. Витрати на ремонт (вартість матеріалів і робіт)
 • 4. Витрати на розробку проектної документації та підключення до комунікацій (при будівництві будинку)

Для того, щоб одержати відрахування до районної податкової інспекції необхідно надати наступні документи:

 • 1. Документи, що підтверджують факт придбання житла (договір купівлі-продажу)
 • 2. Договір іпотеки
 • 3. Акт прийому-передачі житла
 • 4. Документи підтверджують витрати, понесені у зв’язку з ремонтом нерухомості
 • 5. Довідку за формою 2-ПДФО для підтвердження сплати прибуткового податку за місцем роботи. Якщо позичальник має кілька джерел офіційного доходу, то довідки надаються з кожного місця роботи.

article451Варто відзначити, що при покупці житла в іпотеку витрати розподіляються між позичальником і созаемщиком (зазвичай це чоловік і дружина), тому довідку про доходи необхідно надавати обом.

Вимогу до особи, що подає документи на відшкодування податку одне – це повинен бути громадянин України має офіційний дохід, з якого виробляється відрахування всіх податків і зборів, передбачених чинним законодавством.

Документи протягом місяця будуть ретельно перевірятися податковою службою, і після закінчення зазначеного терміну буде видано повідомлення, що підтверджує право на повернення прибуткового податку. Після цього, Вам буде необхідно визначитися, за якою схемою отримувати відшкодування, а їх всього дві:

1. Ви працюєте, а Ваш роботодавець перераховує прибутковий податок, утриманий з Вашої зарплати, у встановленому законом порядку. По закінченні податкового періоду Ви приходите в інспекцію та заповнюєте податкову декларацію. Не забудьте прикласти до неї довідку 2-НДФЛ за минулий рік (або період з моменту придбання житла до кінця року) і повідомлення про право на відрахування. Після перевірки декларації на вказаний Вами рахунок буде перерахована сума повернутого податку. Так Ви робите щорічно, поки сума повернених коштів не зрівняється з розрахованим вирахуванням.

2. Друга схема значно простіше: Ви одержуєте повідомлення і надаєте в бухгалтерію за місцем роботи, і з вашого доходу не буде утримуватися податок на прибуток до тих пір, поки сума податку не зрівняється з сумою, зазначеної в повідомленні. Дана схема зручна тим, що Вам не потрібно щорічно витрачати час на заповнення та подання декларації.

В кожному правилі є винятки, так і з даної законодавчою нормою, є випадки, при яких податкова пільга не надається:

 • 1. Витрати з придбання, ремонту, оплату іпотеки і т.д. повністю або частково виробляє третя особа, наприклад, роботодавець.
 • 2. Сторони за договором купівлі-продажу знаходяться в договірних відносинах, наприклад, угода проводиться в рахунок погашення боргу.
 • 3. Даному фізичній особі вже надавалася податкова пільга.
 • 4. Фізична особа належить до однієї з категорій громадян: пенсіонери (непрацюючі), безробітні, інваліди (які живуть на допомогу) та особи, єдиний дохід яких, на момент подачі документів для отримання пільги, допомога по догляду за дитиною або інвалідом.
Будемо вдячні за оцінку
Дуже поганоПоганоПосередньоДобреВідмінно (Поставте оцінку першим)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.