Новини світу кредитування та банківських послуг.

Пошуки інвесторів і нові обмеження

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Пошуки тривають.

Виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб вирішила продовжити термін пошуку потенційних інвесторів для Дельта Банку до 29 червня поточного року включно. Фонд хоче вивести банк з ринку найменш витратним способом. В результаті пошуку від восьми потенційних інвесторів було отримано заявки на такі способи виведення фінустанови з ринку, як відчуження всіх або частини активів і зобов’язань неплатоспроможного банку на користь приймаючого банку (три банки), а також створення і продаж перехідного банку (п’ять потенційних інвесторів). clip_image002

Рейтинги відкликані

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента УкрСиббанку в іноземній валюті на рівні «CCC», – повідомила на початку минулого тижня прес-служба агентства. Згідно з наданою інформацією, Fitch відкликало рейтинги УкрСиббанку у зв’язку з тим, що банк прийняв рішення припинити брати участь в рейтинговому процесі. І тепер у Fitch не буде достатньо інформації про фінустанову для підтримки його рейтингів.

Стабільність на підході

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) відзначає поступову поява ознак економічної стабільності в останні місяці в Україні. «Валютний ринок залишався в цілому стабільним. Валові міжнародні резерви, хоча як і раніше досить низькі, на кінець квітня зросли до 9,6 млрд. дол. США. Депозити банків у національній валюті відновлюються. Виконання бюджету в перші місяці в 2015 році було краще очікуваного, частково через дії тимчасових факторів.

Влада країни також має намір завершити триваючу реструктуризацію боргу відповідно до цілей програми. Це стане запорукою для забезпечення з високою ймовірністю стійкості державного боргу та продовження фінансування програми в повному обсязі, що є вимогою для завершення перегляду.

Перегляд стратегій

Іноземні банки переглядають свої стратегії роботи в Україні в бік скорочення обсягів діяльності, – повідомила минулого тижня прес-служба Standard & Poor’s (S & P). Згідно з повідомленням, більшість дочірніх структур іноземних банків в Україні показали збитки за підсумками 2014, що пов’язано з погіршенням операційного середовища. Але в агентстві вважають, що іноземні материнські банки і банківські сектора відповідних країн цілком можуть впоратися з негативним впливом операційної діяльності українських дочірніх структур і, як наслідок, збільшенням навантаження на їхній капітал.

При цьому, деякі іноземні банки, за оцінкою S & P, продовжать шукати можливість виходу з ринку України і скорочення обсягів операцій на російському ринку. Але це завдання буде ускладнена відсутністю зацікавився у придбанні таких активів покупців.

Лібералізація валютного ринку

Нацбанк трохи послабив адміністративні заходи з регулювання валютного ринку. Зокрема, ліміт на отримання готівки в касах та банкоматах збільшений з 150 до 300 тисяч гривень. Разом з цим, регулятор спростив процес покупки валюти банками за дорученням юридичних осіб-резидентів: тепер для здійснення цієї операції учасники ринку можуть мати на своїх рахунках до $ 25 тис. В еквіваленті, тоді як раніше ліміт становив $ 10 тис.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?