Новини світу кредитування та банківських послуг.

Порука за кредитом

Для багатьох договір поруки виглядає, як чиста формальність, заради якої не варто псувати відносини з одним. Але перше, про що повинен подумати поручитель – якщо банки йдуть назустріч позичальникові, завдяки поручительству, то який документ вона підписує? Адже всі зобов’язання позичальника, включаючи кожну комісію і штраф покладаються саме на нього, в гіршому випадку. А причиною неплатоспроможності боржника може стати все, що завгодно, включаючи банкрутство, і навіть смерть.

Тому давати поручительство по кредиту потрібно після ретельного ознайомлення з договором, вивчивши всі умови – суму, термін, ставку, мета кредиту, після чого оцінити складність можливих зобов’язань. Також, якщо мова йде не про близьку людину, необхідно перевірити інформацію про громадянство і прописку позичальника.

І що ще важливо, разом з поручителем ризику піддається і фінансове благополуччя його родини – спільне майно може бути арештоване з метою конфіскації в рахунок боргів за кредитом. При наявності ж прострочень формується негативна кредитна історія як у позичальника, так і у підписалась за нього.

Цікава ситуація, коли керівник просить підлеглого оформити поручительство по кредиту для нього. Відмова виглядає, як неповага, що загрожує звільненням. Але якщо причина цього прохання в неплатоспроможності такого позичальника, то не краще становище чекає і підлеглого, article464особливо, якщо за цим піде банкрутство фірми.

Врятувати поручителя від виплат може відсутність у нього рухомого і нерухомого майна і безробітних. Подаючи позов до суду та інші виконавчі органи, кожен раз буде для банку безрезультатним, до тих пір, поки підписався за боржника не придбає квартиру або інше майно, і не влаштується на роботу.

Щодо сімейних зобов’язань, законодавством передбачено забезпечення утриманців у родині доручив за кредитом (дітей, непрацездатних батьків), тому він вправі 70% свого доходу утримувати в рахунок утримання сім’ї. Банк, щоб не втрачати забезпечення, може зацікавитися неофіційними доходами боржника, тим самим "оголюючи" їх перед податковою.

За законодавством, з моменту виникнення заборгованості банк може звернутися до поручителя з вимогою письмово погасити борг протягом півроку, після чого права вимоги припиняються. Потрапивши в непередбачену й неприємну ситуацію, будь-яка людина стане шукати методи, щоб врятувати своє становище, іноді оскаржуючи договір поруки за кредитом, а то й власну недієздатність в суді. Можна заперечити договір поручництва за кредитом у випадку, якщо він не був посвідчений особисто, а також якщо позичальник і поручитель – подружня пара, що надала під заставу спільне майно.

Дія договору поруки припиняється при зміні умов зі сторони банку без згоди поручителя. Це стосується збільшення процентної ставки або нарахування непередбачених штрафів: поручитель при цьому звільняється від відповідальності за погашення кредиту.

Після отримання повідомлення про борг потрібно без зволікань повідомити про це боржника, в іншому випадку неплатник може заперечувати право поручителя на компенсацію. Якщо поручитель офіційно не посприяє участі позичальника у справі, то право позичальника на заперечення вимог кредитора анулюється. Якщо позичальник не був присутній у судовому процесі у зв’язку із заборгованістю, він може піти від відповідальності, посилаючись на те, що у нього не було права заперечувати вимогу банку. Погасивши заборгованість, поручитель може звернутися з позовом до основного боржника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?