Новини світу кредитування та банківських послуг.

Порука за кредитом відповідальність

Раніше ми вже розглядали, що за поручительство по кредиту відповідальність поручителя така ж, як і у позичальника. Але трапляється, що при оформленні кредиту на більш-менш значну суму банк може зажадати надання поручительства дружини або чоловіка. Здавалося б, живуть разом, господарство загальне, кредит погашати збираються із загальних коштів. У чому ж тоді інтерес банку в поручительстві за кредитом? Відповідальність все одно як би загальна.

Так, та не так. На спільне майно звернення стягнення за кредиторською заборгованістю можливо, якщо доведено, що кредит витрачений на сімейні потреби. А якщо чоловік витратив гроші на поїздку з коханкою на Мальдіви? З якого переляку будуть забирати в погашення заборгованості спільне майно.

У цьому випадку суд за заявою заінтересованої сторони або самих боржників повинен буде спочатку виділити частки подружжя, як якщо б це відбувалося при розлученні. І після цього можна накладати арешт на частку дружина боржника в спільному майні.

Тому, щоб уникнути подібного геморою, банки намагаються заручитися поручительством по кредиту дружина позичальника, щоб документарно покласти на нього таку ж відповідальність.79

Крім цього, в суді чоловік боржника може заявити, що, мовляв, отримання кредиту з ним не узгоджувалося, він (вона) був би категорично проти, ніж поставить під сумнів взагалі законність отримання кредиту. Суд при цьому борг , зрозуміло, визнає, а ось відсотки і штрафи може помітно скостити.

Підводячи підсумок сказаному, резюмуємо: Даючи поручительство по кредиту, відповідальність дружина збільшується, і шанси банку на стягнення заборгованості підвищуються. Тому, якщо є така можливість, намагайтеся уникати додаткового вантажу відповідальності поручительства за кредитом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?