Новини світу кредитування та банківських послуг.

Порука за кредитом в питаннях і відповідях

Сьогодні все більша кількість людей цікавляться питаннями кредитування. Серед них – кредитування за допомогою поручителів. У цьому випадку мова йде про те, що клієнт бере в борг небудь товар і залишає у фінансовому договорі контактну інформацію про поручителя, який також відповідає за те, щоб позичальник цілком і повністю розрахувався з боргами. Зазвичай в документах вказуються номери телефонів цієї людини, адресу проживання та місце роботи.

Без кровних уз

Але це не означає того, що поручителя вибирає позичальник. Адже тут потрібно враховувати ряд спеціальних вимог, які до поручителів висувають співробітники фінансових структур. Наприклад, деякі банки категорично проти тих поручителів, які є членами сім’ї та найближчими родичами їхніх клієнтів. Для них буде спокійніше, якщо ця людина не буде пов’язаний з позичальником кровними узами. В інших випадках поручителя розглядають так само, як і самого клієнта.

Що найцікавіше, це те, що один і той же поручитель може, як говоритися, замовити слівце відразу за двох позичальників. Однак для цього йому потрібно буде довести свою платоспроможність, а то ж на словах вміють все і всі, а от на ділі – невідомо.

Про поручительстві краще забути?

poruchitelstvo_po_kreditu1При складанні банківського угоди потрібно ретельно вивчити пакет документів. Перш за все, поручитель повинен бути на всі сто відсотків упевненим у тому, що зможе віддати свої фінанси позичальникові і що здатний нести за нього відповідальність навіть у форс-мажорних ситуаціях. Якщо є навіть самі найменші сумніви, про поручительство слід забути. Краще нехай їм стане та людина, яка дійсно впевнений в собі і своїх можливостях.

Якщо ви є поручителем і хочете допомогти позичальникові, потрібно зважити хорошенечко всі умови даного кредиту. Можливо, деякі його умови, обумовлені в угоді, вас не влаштують або насторожать. Тому не треба говорити гоп, поки не перескочиш, а перед тим, як дати згоду на поручительство, сім разів відміряй і лише один – відріж.

Відповідальність – на двох

І клієнт, і його одержувач при складанні документів на отримання позики несуть обопільну відповідальність. Мова йде про те, що якщо клієнт, наприклад, не зміг вчасно зробити внесок, ця ноша лягає на плечі його поручителя. А якщо і він цього не зробить, це накладе негативний слід на його кредитної історії.

Більш того, якщо позичальник взагалі відмовиться від погашення всіх відсотків, в першу чергу терзати будуть не його, а його поручителя. І ще, якщо ситуація зайшла в глухий кут, співробітники фінансової установи вправі можуть вимагати оплати відсотків як з клієнтів, так і з поручителів.
Тому перш ніж давати згоду на таку роль у цій своєрідній банківської схемою «позичив – поверни», потрібно як слід зіставити всі «за» і «проти», проаналізувати свої фінансові можливості, а також платоспроможність клієнта. Хоча, що там платоспроможність. Так чи інакше, якщо людина сумлінна, він у будь-якому випадку розрахується з боргами. А ось якщо він егоїст, довірятися йому не варто. Поручителем стає теж.

На контролі

Якщо ж ви взяли на себе таку роль, постарайтеся самостійно контролювати щомісячні внески клієнта в банк. Буде чудово, якщо і ви отримаєте документи, в яких вказується термін розплати по рахунках. У такому випадку поручитель може за пару днів до внесення оплати Зв’язок з позичальником і поцікавитися його успіхами на цей рахунок. А щоб захистити себе і свою сім’ю від всіляких форс-мажорних випадків, експерти радять складати документи на страхування життя клієнта банку – одного або близького родича поручителя.
Пам’ятайте! Такий вид кредитування передбачає постійний контакт позичальника та його поручителя. Адже те, що не подужає один, стане ношею іншого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?