Новини світу кредитування та банківських послуг.

Порука за кредитом – чим ризикує поручитель

Багато банків перед тим, як видати кредит, вимагають привести одного або двох поручителів, які мають достатній для погашення боргу дохід. Поручитель – людина, яка в майбутньому, якщо позичальник не зможе виплатити кредит, візьме всю відповідальність на себе, і до нього пред’являються певні вимоги : Підтверджені доходи, здоров’я, дієздатність. Нерідко поручителі потрібні, якщо мова йде про досить велику суму (наприклад, про іпотеку), та роль ця відповідальна і ризикована.

У випадку, якщо вас попросили бути поручителем, уважно вивчіть ситуацію і не бійтеся відмовитися. Навіть якщо майбутній позичальник – відповідальна людина, яка не збирається ховатися з грошима, ви все одно ризикуєте власними доходами і майном. Ви ж не можете поручитися, що кредитор не втратить роботу і зможе погасити борг в повному обсязі? Та й у випадку його смерті всі борги можуть перейти не до спадкоємців, а до поручителів.

Існують різні види відповідальності поручителя по кредиту.

Солідарна відповідальність по кредиту на увазі під собою фінансову допомогу при будь простроченні платежу. Якщо позичальник не penzadolgвиплатив чергову частину боргу банку, будьте готові, що питати будуть не тільки з нього, але і з вас. На таке погоджуватися варто тільки в тому випадку, якщо ви готові на всі 100% гарантувати, що кредитор не прострочить жоден платіж.

Субсидіарна відповідальність по кредиту – відповідальність більш легкого ступеня. Ви будете змушені платити банку тільки в тому випадку, якщо буде доведено, що позичальник не має ніякої можливості віддати гроші.

Втім, платити доведеться далеко не завжди і не відразу.

Перш, ніж давати свою згоду стати поручителем, ознайомтеся з договором по кредиту. Зверніть особливу увагу на пункти про поручителів і їх відповідальності. В першу чергу, вас повинен зацікавити термін, в який до вас повинні звернутися. У випадку, якщо він не вказаний, за законами він дорівнює напівроку з часу припинення виплат. Після закінчення 6 місяців банк вже не може вимагати у вас гроші.

Ви звільняєтесь від відповідальності і в ряді інших випадків:

– Відсутність доходів і майна. Якщо за час, поки позичальник виплачував гроші банку, ви втратили все, вимагати з вас що-небудь не мають права. Нерідко цим користуються горе-поручителі, швидко переписуючи квартиру і машину на інших осіб і звільняючись з офіційної роботи.

– Спільне володіння всім майном з чоловіком. У випадку, якщо всі – від квартири до пилососа – заробили під час проживання з дружиною / чоловіком, банк за законом не зможе накласти на ваше майно арешт. Втім, якщо ви працюєте офіційно, платити вам все ж доведеться.

– Недієздатність поручителя. Якщо вас визнали недієздатним у судовому порядку після того, як ви стали поручителем по кредиту, ви не несете ніякої відповідальності. Те ж саме можна сказати і про інвалідність.

У випадку, якщо ви не підпадаєте під жоден з цих пунктів, але вже погодилися на поручительство і підписали договір, вам залишається лише сподіватися на те, що позичальник виплатить всі гроші банку в повному обсязі та в строк, що не помре й не розориться. Якщо що-небудь з цього станеться, платити доведеться вам, і закон не зможе захистити від домагань банку або колекторського агентства . Відмовитися від відповідальності поручителя в такій ситуації ви, швидше за все, не зможете, хоча, можливо, деяку допомогу зможе надати антиколектор .

У подальшому гроші можна буде повернути, але вже з самого позичальника, якщо він ще живий, і в судовому порядку.

Роль поручителя по кредиту – аж ніяк не формальна, як може здатися з першого погляду. Не варто сподіватися на надійність вашого друга, знайомого або родича. Краще тверезо прорахувати ризики і, якщо вони високі, відмовитися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?