Новини світу кредитування та банківських послуг.

Поручителі банкрутів

Згідно з рішенням, прийнятим 11 вересня 2013 Верховним Судом України, банки не можуть вимагати від майнових поручителів виконання зобов’язань позичальників-банкрутів.
З листопада 2009 року Райффайзен Банк Аваль почав судитися з ТОВ «Міком-Хаус» і його майновими поручителями. Справа в тому, що в 2007 році між фінустановою і позичальником було укладено договір, за умовами якого ТОВ «Міком-Хаус» отримала кредит у розмірі 7 млн. дол і зобов’язувалася повернути ці кошти до 31 січня 2009 року з оплатою 10,5% річних.
Паралельно між Райффайзен Банком Аваль і поручителем позичальника був укладений договір іпотеки, згідно з умовами якого він передав під заставу банку належні йому об’єкти нерухомого майна.

VSU_600x386.jpg.aspx

Незабаром боржник порушив умови, що стосуються графіка погашення позики. У нього виникла велика заборгованість перед банком, і фінустанова пред’явило стягнення на предмет застави.
Судовий розгляд тривав 4 довгих роки. ТОВ «Міком-Хаус» було визнано банкрутом.
У вересні цього року судді Верховного Суду України нарешті те винесли свій вердикт. Вони вважають, що договори про забезпечення виконання боргових зобов’язань (порука або застава (іпотека) припиняються в разі припинення договору позики (кредиту). Оскільки банкрутство – це і є припинення договору позики, поручителі не зобов’язані виконувати перед банком зобов’язання, взяті позичальником-банкрутом.
Експерти вважають, що цей документ може значно змінити правовідносини кредиторів, позичальників і поручителів. «Банкам при наявності поручительства або майнового поручительства третіх осіб невигідно банкрутити своїх позичальників, оскільки в цьому випадку повернути гроші буде практично неможливо», – прокоментував Постанова ВСУ партнер юридичної фірми « Ілляшев та Партнери »Максим Копейчиков.
Тепер, коли Постанову прийнято, банкам слід бути більш уважними, адже цей прецедент може призвести до збільшення проблемної заборгованості тих фінустанов, які понадіялися на стягнення за рахунок поручителів, допустивши ліквідацію самих позичальників.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?