Новини світу кредитування та банківських послуг.

Поручитель для отримання кредиту – особливості роботи з поручителями

Адже зрозуміло кожному, що в кредитній угоді беруть участь два головних суб’єкта – позичальник і кредитор. В основному вони – єдині і основні. Але якщо взяти, приміром, Ощадний Банк РФ, то тут ситуація інша: у більшості випадків, в укладенні кредитного договору задіяно і третя особа – поручитель, буває, що не один. Один з ключових моментів кредитної політики Ощадбанку, є саме поручительство. Подивимося ближче на те, що ж все таки являє з себе, і чому акцент робиться саме на цьому, а також які умови і вимоги банку до поручателя.

Поручителем вважається людина, яка покладає на себе відповідальність за те, що позичальник буде виконувати свої зобов’язання по кредиту, а саме оплата відсотків і основного боргу. Причому не тільки «на словах» потрібно відповісти за позичальника, але і матеріально, тобто своїм майном. І якщо власник буде ухилятися від виплати кредиту, банк має повне право вимагати від поручителя по кредиту гасити заборгованість. Порука – це один з видів надання кредиту, поряд із забезпеченням гарантією юридичних осіб та заставою майна. Так як у Ощадбанку по видаваних позик ставки нижче, нарівні з іншими банками, то ризик фінансових втрат і неповернення підвищується в кілька разів. І дозволяє знизити цей ризик як раз поручительство.

poruchitel_dlya_sberbanka-300x224Вимоги до поручителя по кредиту, Ощадбанком пред’являються точно такі ж, як і до позичальника. І заробітна плата зобов’язана відповідати розміру, який необхідний для того, щоб погасити взятий кредит у разі невиконання позичальником своїх зобов’язань. Бувають і випадки коли в кредиті відмовляли через те, що поручителі не підходять по вимогам. І причину відмови, банк, як правило, не повідомляє (і на це він має повне право), тоді можна було б просто замінити поручителя. І коли будете вибирати кандидата на таку роль, переконайтеся особисто в його «чистої» біографії і стабільному фінансовому стані.

Обов’язки і права як Ощадбанку, так і поручителя знаходяться в договорі поруки, який укладають під час видачі кредиту. Банк укладає окремий договір з кожним поручителем, один примірник якого передається поручителю, а інший залишається у банку.

Близьких родичів Ощадбанк бере охочіше на роль поручителів по кредиту, особливо чоловіка або дружину. Часто буває, що їх заробітна плата необхідним розміром не відповідає, тоді береться інша людина, а дружина або чоловік оформляється у додатковий поручительство. Але якщо чоловік або дружина виступають як созаемщик по кредиту, то він або вона поручителем не може бути. Якщо стався розлучення, то зобов’язання за договором поруки та кредитним договором діяти продовжують і з тими ж умовами.

У момент оформлення кредиту ми завжди сподіваємося тільки на хороше, а про можливе форс-мажорі навіть не замислюємося. Але ось банк, завжди буде намагатися підстрахувати себе від непередбачених обставин і приділяє пильну увагу розгляду кандидатур не тільки потенційних позичальників, але так само і перевіряє поручителів на предмет заробітної плати. У свою чергу, поручитель по кредиту теж повинен все серйозно усвідомити. Під час прийняття рішення потрібно представити найгірший варіант і тверезо оцінити всі свої можливості.
Крім цього, якщо поручитель захоче взяти в майбутньому кредит, то поручительство зменшує його розмір. Якщо позика не погашена, псується кредитна історія не тільки позичальника, але і поручителя. І пам’ятайте, що брати на себе відповідальність за зобов’язання за кредитом іншою людиною можна тільки тоді, коли бути про нього повністю впевненим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?