Новини світу кредитування та банківських послуг.

Поради позичальнику щодо іпотечного кредиту

Сьогодні від багатьох молодих сімей можна все частіше почути про те, що вони змогли оформити іпотечний кредит, тобто стали власниками власної квартири. Цю можливість на сьогоднішній день дають як банки, так і сама держава. Але програми, які пропонуються Урядом, істотно відрізняються від кредитування як особливого, у зв’язку з чим в даній статті ми зупинимося на кредитах, які надаються виключно іпотечними банками.

Іпотечний кредит – це звичайна цільова банківська позика. Основною метою в цьому випадку є покупка нерухомості, тобто житла, землі та інше. Проте в нашій країні іпотека головним чином пов’язана з квартирним питанням. Необхідною умовою цієї угоди вважається заставу нерухомості, що купується, який буде повним забезпеченням кредиту. Крім всього цього, сума позики абсолютно не дорівнює ціні житла, що купується, а становить лише певний відсоток від неї. Частина суми, найчастіше від 10-15% від вартості квартири, повинна вже бути у позичальника. Це буде початковим внеском за житло. Звичайно ж, іпотека може бути і без стартового внеску, але сьогодні на тлі зростання нестабільності на всіх фінансових ринках банки все ж намагаються давати кредити тим позичальникам, які мають можливість надати стартовий внесок або ж заставу. Погашення взятого іпотечного кредиту відбувається за допомогою щомісячної сплати частини головного боргу та відсотків.

Основні вимоги до позичальників іпотечного кредиту

Необхідно відзначити, що потенційними позичальниками за сьогоднішніми іпотечних кредитах є особи працездатного віку (вік – від 18 до 55 (або sovieti_zaemzhiku-300x26360) років), але основну частину серед них складають все-таки молоді люди, в основному, у віці до 35 років. Це, перш за все, обумовлено тим, що ці позики можуть надаватися на досить тривалі терміни (приблизно до 50 років). Зараз у Росії дуже поширеними є кредити на 10, 15, 20 років. Але в окремих банках існують програми кредитування, які передбачають продовження узгодженого договору до досягнення позичальником 75 років. Іншими потрібними критеріями, яким повністю повинні відповідати всі потенційні позичальники, будуть: місцева реєстрація; російське громадянство; певний рівень щомісячного доходу, який буде підтверджений документально; стаж роботи на останній посаді. Позичальника також можуть попросити надати відповідних поручителів.

Особливості оформлення іпотечного кредиту

Людям, які все-таки зважилися взяти іпотечний кредит, необхідно бути готовим до досить довгої процедури її ретельного оформлення, яка в себе включає: подачу в банк спеціальної заяви та документів, вибір квартири за обумовлений час, проведення оцінювання та страхування житла, а також самої угоди купівлі-продажу. Крім всього цього, іпотечне кредитування в собі таїть пару прихованих і не приємних моментів:

1. в тому випадку, якщо термін іпотечного кредиту дуже великий, то за куплену нерухомість можна переплатити практично в 2 рази більше.

2. в процесі повного оформлення іпотечного кредиту з’являється безліч додаткових витрат щодо оплати послуг страхової компанії, нотаріуса та оцінювача, а також на збори банку за розгляд певної заявки та ведення спеціального позичкового рахунку.

3. за дострокове погашення взятих банком іпотечних кредитів може братися відповідна комісія.

4. до повного погашення всього іпотечного кредиту нерухомість повною мірою належить банку. Позичальники стають власниками даного житла, можуть без особливих труднощів там прописуватися, але при грубих порушеннях договору іпотеки або невиплати всього іпотечного кредиту, квартира просто може відійти банку, а позичальникові буде виплачена внесена ним сума за мінусом сплачених відсотків. З предметом застави теж дозволяється проводити операції купівлі-продажу. У зв’язку з цим головний рада позичальникові – підготуватися в моральному розумінні до щомісячним витратам протягом довгого терміну кредиту; вивчити всі іпотечні програми щодо процентних ставок, а також комісій, умов кредитування, вибрати найбільш підходящу.

Зараз відкладати кошти на придбання житла просто нереально, враховуючи його ціни, які в нашій державі ростуть на суцільний геометричній прогресії. У зв’язку з цим, купивши житло в кредит, навіть переплативши в результаті за квартиру в 2 рази, людина виявляється у виграші, тому що невідомо, яка буде ціна житла на момент завершення іпотечного кредиту. І з цим безпосередньо пов’язаний основний плюс сьогоднішнього іпотечного кредиту, який перекриває всі існуючі мінуси, – жити у власній квартирі вже сьогодні, а це дуже дорого коштує!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?