Новини світу кредитування та банківських послуг.

Попит на валюту і зміцнення гривні

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Попит на валюту виріс вчетверо

Чиста купівля (перевищення попиту над пропозицією) готівкової валюти населенням в березні 2014 склала 357,6 млн. дол., що в 2,2 рази менше від показника лютого 2014 року, повідомляється на сайті Національного банку України. Згідно з даними регулятора, у березні обсяг операцій з готівковою іноземною валютою на міжбанківському валютному ринку України склав 1,576 млрд. дол. (в еквіваленті), у тому числі банки купили у населення валюти на 609,4 млн. дол., продали – на 967 млн дол.

clip_image001

За підсумками ж січня-березня чиста купівля валюти населенням становила 1799000000 дол. (в еквіваленті), що в 4 рази вище показника також чистої купівлі населенням валюти за аналогічний період минулого року (426,9 млн. дол. в еквіваленті).

Fitch підтвердило рейтинг Києва

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту (РДЕ) Києва в іноземній валюті на рівні CCC і короткостроковий РДЕ в іноземній валюті C, – повідомляє прес-служба організації. Крім цього агентство підтвердило довгостроковий РДЕ міста в національній валюті на рівні B- і національний довгостроковий рейтинг BBB (ukr). Прогноз по довгостроковому РДЕ в національній валюті та по національному довгостроковому рейтингу – "Негативний".

Фінансова допомога

Минулого тижня було підписано угоду між урядом США та урядом України про отримання 1 млрд. дол. фінансової допомоги. Дане рішення було оформлено окремим законом про надання Україні 1 млрд. дол. у вигляді кредитних гарантій. Разом з цим Європейський Союз юридично прийняв два рішення: про виділення 2 млрд. дол. макрофінансової допомоги та про відкриття європейських ринків для українських товарів в односторонньому порядку.

clip_image002

Тобто, тепер Україна має право без мит ввозити свої товари на територію ЄС. Завдяки цьому українські виробники зможуть заощадити 500 млн. євро.

Вкладники банку «Меркурій» скоро отримають свої гроші

Згідно з повідомленням, розміщеним на сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, з 23 квітня почнеться виплата коштів вкладникам банку, в якому раніше була введена тимчасова адміністрація. «Виплати вкладникам будуть здійснюватися в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день прийняття рішення Національним банком України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних і початку виведення неплатоспроможного банку з ринку, але не більше 200 тисяч гривень », – йдеться в повідомленні Фонду.

НБУ відключив 14 банків від операцій на міжбанку

НБУ ухвалив рішення про тимчасове відключення 14 банків від системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку, вказуючи на те, що обмінні курси, які застосовували ці банки, надавали дестабілізуючий вплив на ринок. НБУ вказує, що цей захід спрямований на стабілізацію ринкових очікувань щодо обмінного курсу гривні і сприятиме прийняттю більш зважених управлінських рішень суб’єктами валютного ринку.

clip_image003

Перший транш буде більше

Світовий банк збільшить розмір першого траншу в рамках надання кредиту для бюджетної підтримки України до 750 млн. дол. з 500 млн. дол., який Україна розраховує отримати в травні поточного року. Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів України за підсумками зустрічі представників української делегації з директором-розпорядником Світового банку Шрі Мульяні Індраваті.

Гривня зміцниться через 2-3 тижні

«Гривня має відповідати рівню інфляції, який за прогнозами цього року досягне 12-14%. Проте вже в наступному році її рівень буде не вище 3-5%. Зміцнення національної валюти, як вже зазначав, відбудеться в найближчі 2-3 тижні, після старту програми співпраці між Україною і МВФ, коли надійдуть перші кошти від Фонду », – повідомив на своїй сторінці в Facebook Глава Нацбанку України Степан Кубів.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?