Новини світу кредитування та банківських послуг.

Попит на валюту і реструктуризація кредитів

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Прогноз від МВФ

Міжнародний валютний фонд підтвердив раніше оприлюднену економічний прогноз по українській економіці на кінець поточного року. Кредитор по раніше вважає, що ВВП впаде на 5,5%. Про це повідомляється в регіональному економічному огляді Фонду, опублікованому на корпоративному сайті.

image«Країни Співдружності незалежних держав покажуть негативну динаміку розвитку економіки. При цьому, найбільш значущим виявиться падіння ВВП Росії – на 3,8% і України – на 5,5%. Основними причинами стануть падіння цін на нафту і продовження режиму санкцій відносно Росії, а також триваюча геополітична напруга на сході України », – йдеться у звіті. Інфляційні очікування МВФ більш оптимістичні: якщо на грудень 2015 фонд раніше прогнозував річну зміну цін на рівні 33,5%, то зараз прогноз становить 26,7%.

Рішення АМКУ

Антимонопольний комітет дозволив Української бізнес групи, що належить нардепу Руслану Демчаку придбати Омега Банк. «Надано дозвіл ТОВ« Українська бізнес група »(м.Київ) на придбання акцій« перехідного банку », створеного Фондом гарантування вкладів фізичних осіб для виведення неплатоспроможного банку ПАТ« Омега Банк »(м.Київ) з ринку, що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства», – повідомила прес-служба комітету.

Продаж активів

imageФонд гарантування вкладів фізичних осіб продовжує продаж активів неплатоспроможних банків. Зокрема, 7 травня відбувся конкурс з реалізації активів Брокбізнесбанку шляхом уступки прав вимоги за кредитами іншим фінансовим установам, що проводився на електронному торговельному майданчику Товарної біржі «Електронні торги України». На конкурсі були продані 2 лоти з 10 на загальну суму 19,6 млн. грн. Отримані кошти спрямовані на задоволення вимог кредиторів банків.

Реструктуризація кредитів

Президент України підписав ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо реструктуризації кредитних зобов’язань з іноземної валюти в гривню)», згідно з яким, набув чинності Меморандум про врегулювання питання реструктуризації споживчих в іноземній валюті.

Меморандум підписали такі банки, як ПАТ «УПБ», ПАТ «Альфа-Банк Україна», ПАТ «КБ« Надра », ПАТ« Банк Михайлівський », ПАТ« ПриватБанк », ПАТ« БАНК "ГРАНТ», ПАТ «Регіон-банк» , АТ «Дельта Банк», ПАТ «ФИДО БАНК», ПАТ «Платинум Банк», ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК». Інші банки, що мають найбільший портфель кредитів фізичних осіб в іноземній валюті, розглядають можливість найближчим часом також приєднатися до Меморандуму.

Військовий збір

Минулого тижня Верховна Рада України ухвалила рішення про скасування військового збору в розмірі 1,5% при здійсненні валютних операцій. За відповідний законопроект проголосувало 249 депутатів при 226 необхідних. У Раді вважають, що прийняття запропонованих змін зменшить напругу в суспільстві, яка виникла через збільшення фіскального навантаження на валютні операції.

Електронні ліміти

Нацбанк планує збільшити ліміти поповнення електронних гаманців з 2 до 4 тис. грн. для не поповнюваних пристроїв, і з 8 до 14 тис. грн. для поповнюваних пристроїв. Така інформація була оприлюднена на сайті регулятора. Разом з тим, НБУ має намір збільшити максимальну суму для розрахунків електронними грошима з 35 до 65 тис. грн. на рік. Нагадаємо, що влітку минулого року регулятор обмежив суми переказу електронних грошей між фізособами з передплатних карт на рівні 4 тис. грн. на місяць.

У списку неплатоспроможних

12 травня Нацбанк відніс Укркомунбанк до категорії неплатоспроможних. Таке рішення було ухвалене у зв’язку з тим, що на території Луганська, де знаходиться банк, зараз проводиться антитерористична операція, що несе загрозу життю і здоров’ю працівників і клієнтом фінустанови. Крім того, як повідомляють в Нацбанку, протягом 10 робочих днів поспіль Укркомунбанк виконував більше 10% своїх зобов’язань перед своїми клієнтами.

Заборона на дострокове зняття

У четвер, 14 травня, Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект № 1195 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо умов повернення строкових депозитів)». Даний документ поділив строкові депозити на термінові і термінові з можливістю дострокового зняття. А це означає, що тепер серед банківських пропозицій для вкладників будуть і такі депозити, зняти які можна буде тільки наприкінці терміну дії депозитного договору, в той час як раніше всі клієнти вітчизняних банків мали право отримати свої кошти на першу ж вимогу.

Купівля валюти

15 травня на прес-конференції у Варшаві заступник голови Національного банку України Владислав Рашкован заявив, що за останній місяць українці продовжували продавати значно більше валюти, ніж купувати, а різниця між обсягом купівлі та продажу досягає 6-7 разів. Як зазначив Сологуб, в день населення купує близько 1,5-2 млн. доларів по всій системі, а продає банкам близько 11-12 млн. доларів.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?