Новини світу кредитування та банківських послуг.

Покупка на суму від 150 тис.: які документи потрібні з 1 вересня

З 1 вересня цього року операції понад 150 тисяч гривень мають відбуватися у безготівковій формі. У Національному банку роз’яснили, що нотаріуси зможуть зареєструвати угоду купівлі-продажу на велику суму тільки після надання документів, які підтверджують дотримання вимог про проведення розрахунків у безготівковій формі.
Підтверджуючими документами про проведення розрахунків у безготівковій формі, згідно з повідомленням НБУ, є:
1. При переказі коштів з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця – платіжне доручення, завірене підписом і печаткою банку, bank_269x194.jpg.aspxабо документ за операціями з платіжною карткою, сформований відповідно до правил платіжної системи. Квитанція або чек про внесення коштів на платіжну карту.
2. При відкритті депозитного рахунку на ім’я продавця необхідний відповідний касовий документ (виписка) з банку. Це може бути квитанція або чек з банкомату, прибутково-касовий ордер або виписка, що підтверджує внесення готівки в відповідній платіжній системі. Або ж документи, позначені в пункті 1.
3. При внесенні або переказ коштів на спеціальний депозитний рахунок нотаріуса – виписка банку з окремого поточного рахунку нотаріуса та документи, зазначені в пункті 2.
4. При застосуванні акредитивної форми розрахунків (покритого безвідкличного акредитива) необхідно надати заяву про відкриття акредитива і примірник платіжного доручення, завірені підписом та печаткою банку.
5. При внесенні готівки на поточний рахунок продавця – роздрукований касовий документ (квитанція до заяви на переказ готівки, квитанція або чек платіжного терміналу, банкомату), інший документ банку, що підтверджує внесення готівки.
Раніше Національний банк роз’яснив наслідки введення заборони на оплату великих покупок готівкою. Зокрема, регулятор зазначив, що у разі якщо сума договору купівлі-продажу складе більше 150 тисяч гривень, але при цьому розрахунки за договором будуть здійснюватися кількома платежами меншого розміру, необхідно виробляти безготівковий розрахунок незалежно від розміру кожного платежу.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?