Новини світу кредитування та банківських послуг.

Покупка квартири в іпотеку

При існуючому сьогодні рівні цін на нерухомість в нашій країні для більшості придбання власного житла ставати просто далекою і нездійсненною мрією. Тому єдиним виходом останнім часом з такої ситуації є покупка квартири в іпотеку, і нехай щомісячний внесок такого кредитування як правило навіть більше ніж наприклад були б витрати на оренду. Але все, ж такі щомісячні платежі – це по суті плата за своє власне житло, жити в якому можна не побоюючись виселення.

Однак покупка квартири в іпотеку починається з оформлення іпотечного кредиту. Однак банки найчастіше пред’являють до приобретаемому в кредит житла досить жорсткі вимоги. Викликане таке ставлення тим, що ця нерухомість, по суті, до повної сплати кредиту буде предметом застави. Отже оформляючи покупку квартири в іпотеку банк прагнути підстрахуватися а так само вжити всіх можливих заходів для того щоб позичальник придбав житло здатне зберегти свою ліквідність на термін дії позики.

article433Отже, банки погоджуються видавати іпотеку лише за умови, що нерухомість, що купується повністю відповідає таким критеріям:

  • 1. будинок, в якому повинен мати ступінь зносу менше 60%;
  • 2. будинок повинен стояти на капітальному фундаменті, тобто з каменю, цегли або залізобетону, а перекриття конструкції не повинні бути дерев’яними;
  • 3. будівля повинна бути в гарному стані, тобто воно не повинно бути в черзі на капітальний ремонт, реконструкцію чи знесення;
  • 4. квартира повинна бути оснащена окремим санвузлом, холодною і гарячою водою, тобто не повинна бути комунальній або кімнатою у гуртожитку;
  • 5. нерухомість не повинна мати позовів від третіх осіб;
  • 6. житлоплоща повинна повністю відповідати технічним і санітарним нормам.

В результаті покупка квартири в іпотеку вимагає ідеальної історії обраної нерухомості. До того ж нерідко банки крім перерахованих вище умов можуть значно посилювати критерії відбору, додаючи додаткові умови. Так, сьогодні банки дуже неохоче кредитують первинну нерухомість, на ранніх стадіях будівництва. Причому банки сьогодні можуть відмовити навіть у фінансуванні іпотеки для придбання житла в старій панельній або блокової п’ятиповерхівці, яка була побудована в 70-х і раніше.

Отже, першим кроком при оформленні позики є вивчення всіх наявних банківських програм в регіоні. Звичайно, легше всього звернутися за консу4льтаціей до брокера або рієлтору, однак ніхто не гарантує їх незацікавленості. Тому краще довіряти фахівцям, але паралельно самостійно вивчати і оцінювати банківські пропозиції.

Далі слід зібрати необхідний мінімум документів для отримання даної позики. Після цього заповнити банківську анкету-заявку позичальника. Після чого потенційному позичальникові залишається тільки чекати позитивної відповіді від кредитора. Відповідь, як правило, приходить не раніше ніж через 7 календарних днів, але іноді може затягнутися навіть на кілька тижнів, адже за цей термін банк встигає перевірити благонадійність потенційного позичальника. Отримавши позитивну відповідь можна сміливо приступати до вибору житла, однак слід враховувати, що воно повинно повністю відповідати всім вимогам, які виставляє банк. Адже в іншому випадку банк в будь-який момент може в односторонньому порядку розірвати договір.

Проведення угоди купівлі-продажу відбувається за накатаною схемою. У банку готується договір купівлі-продажу, страховий договір, заставна і договір іпотечного кредитування. Після закінчення реєстрації документів і розрахунку продавцем підписується акт передачі житла. У цей момент покупець стає повноправним власником квартири.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?