Новини світу кредитування та банківських послуг.

Показники банків і недооцінена гривня

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Збиток ВТБ

У 2013 році ВТБ Банк зазнав збиток у розмірі 194,042 млн. грн., проти прибутку в 315,821 млн. грн., отриманого роком раніше. При цьому активи банку знизилися на 24,67%, кредити і заборгованість клієнтів – на 18,68%, зобов’язання – на 26,81%, кошти клієнтів – на 8,02%, а власний капітал – на 5,68%. Статутний капітал залишився колишнім і становить зараз 5,416 млрд. грн. Про це повідомляється у звітності на сайті банку.

Рекорд Райффайзен

У 2013 році в порівнянні з 2012 Райффайзен Банк Аваль наростив прибуток у 21,6 разу – до 730,045 млн. грн. Про це повідомляється у звітності банку за національними стандартами. З початку 2013 року, активи банку знизилися на 9,05%, кредити і заборгованість клієнтів зросли на 3,74%, зобов’язання знизилися на 12,58%, кошти клієнтів – на 4,98%, власний капітал зріс на 14,04%, а статутний – на 0,01%.

Гривня недооцінена

Україна опинилася в п’ятірці країн світу з найбільш недооціненими національними валютами згідно даних індексу «Біг Мак» (The Big Mac index) журналу The Economist за січень 2014 року. Дані індексу свідчать про те, що національна валюта України недооцінена на 51% по відношенню до долара США і на 54,3% – по відношенню до євро. Згідно з даними дослідження, вартість долара до гривні має становити 4,11 грн. / Дол., А співвідношення гривні і євро має бути 5,19 грн. / Євро. У першу п’ятірку увійшли країни, національні валюти яких недооцінені більш ніж на 50%. Серед них – Індія, Південна Африка, Малайзія, Україна та Індонезія.

clip_image001

310 перевірок НБУ

Як повідомляє прес-служба Національного банку України, в 2013 році регулятор провів 310 перевірок банківських установ з питань грошового обігу. 37 перевірок було проведено позапланово.

Кадрові зміни

У понеділок, 27 січня, на засіданні Ради Незалежної асоціації банків України (НАБУ) новим Головою Ради призначили Романа Шпека, Старшого радника ПАТ «Альфа-Банк». Заступником Романа Васильовича обрано Дмитра Зіньків, Голова правління банку «Надра».

ДІУ рефінансувала 30 кредитів

З початку 2014 ДІУ рефінансувала майже 30 іпотечних кредитів на загальну суму близько 6 млн. грн. Про це повідомили в прес-службі ДІУ, посилаючись на главу правління установи Валентина Рибачука. За його словами, тільки за минулий тиждень ДІУ отримало 20 заявок від банків-партнерів на рефінансування іпотеки. На ці цілі установа направила близько 4 млн. грн.

clip_image002

Долар росте ситуативно

Керівництво НБУ оцінило ситуацію на валютному ринку України, як керовану, стверджуючи, що коливання носять ситуативний характер. Крім цього, регулятор стверджує, що населення довіряє національній валюті і діям Національного банку України. Про це в інтерв’ю першому національному каналу заявив радник Голови Національного банку України Валерій Литвицький.

S & P знизила рейтинги трьох банків

Служба кредитних рейтингів Standard & Poor’s знизила довгострокові кредитні рейтинги контрагента трьох українських банків – ПриватБанку, Альфа-Банку та Кредобанку – з В-до ССС +, прогноз по рейтингах "негативний". Одночасно агентство знизило кредитні рейтинги "Кредобанку" і "Альфа-Банку" за національною шкалою з uaBBB-до uaBB.

"Ми вважаємо кредитоспроможність уряду України основним фактором ризику для українських банків, оскільки їх операційна діяльність, фондування і активи в значній мірі залежать від національної економіки. На нашу думку, ускладнення політичної ситуації в країні знижує ймовірність надання очікуваної фінансової допомоги з боку Росії у разі відходу у відставку уряду Президента Януковича ", – йдеться в повідомленні агентства.

Банк Кіпру продали за 225 млн. євро

Bank of Cyprus домовився про продаж свого українського бізнесу, що включає 99,77% акцій дочірнього банку в Україні «Банк Кіпру» за 225 млн. євро. Новим власником акцій фінустанови стане ABH Ukraine Limited, компанія концерну «Альфа Груп». Як повідомляється на сайті Bank of Cyprus. Завершити всі формальності, що стосуються угоди, банківська група планує до кінця першого кварталу 2014 року.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?