Новини світу кредитування та банківських послуг.

Погрози сьогодніших колекторів–просто дрібниця.

Якщо Ви боїтеся відповідальності за несплату кредиту , і бігаєте від колекторів як від вогню, вважаючи, що вони діють занадто грубо і жорстко, раджу ознайомитися з декількома по-справжньому варварськими способами вибивання боргів із Стародавньої історії. У порівнянні зі своїми попередниками, сучасні колектори – сущі ангели.

odin У 18 столітті в багатьох країнах світу стали з’являтися боргові ями – окремі в’язниці для боржників. Кредитор мав право подати на боржника в суд (якщо до цього всі цивілізовані способи тиску були вже вичерпані), і боржник потрапляв у справжнісіньку неволю.

Правда, для такого жорсткого судового вироку одного слова кредитора було недостатньо – потрібно було пред’явити конкретні документи, що доводять факт прострочення. Підозрюю, що в якості такого документа зазвичай фігурувала звичайна розписка, написана у п’яному вигляді після великого карткового програшу.

Цікаво, що саме кредитор визначав термін ув’язнення свого боржника, і він же оплачував його утримання в неволі. Не можу зрозуміти, який сенс був кредитору у всьому цьому, крім отримання морального задоволення?
peroДо речі, в боргових в’язницях були навіть передбачені жіночі відділення.

Вгадайте, хто в них сидів? Правильно, дружини боржників!

А ми-то, наївні, досі вважаємо 18-е століття – епохою лицарського ставлення до жінки! Нічого з тих пір, по суті, й не змінилося …

dva У V столітті до нашої ери боржник-римлянин міг запросто догодити в колодки на довгих два місяці. Вважаєте, що це занадто м’яке покарання для того часу? Але ж це тільки початок …

Кожні 20 днів (тобто три рази за весь термін ув’язнення) боржникові «по-доброму» пропонувалося сплатити свій борг. У разі третьї за рахунком відмови, він розплачувався за свою прострочення власним життям …

tri У Стародавній Месопотамії боржник, який не мав можливості повернути борг з відсотками, повинен був три роки працювати на свого роботодавця. Причому, якщо сам він з якихось причин виконати цю умову не міг, до «безкоштовного відпрацювання» залучалися його родичі. Те ж саме стосувалося і боржників в Стародавній Греції.

44 А в Стародавній Русі з боржниками теж особливо не церемонилися. Їх просто прив’язували до стовпа і кілька годин поспіль били по литках батогами. Причому, тривало це підчас кілька днів поспіль!

Наприклад, відповідно до указу самого «доброго» російського царя Івана Грозного за борг у 100 рублів боржник повинен був битий протягом цілого місяця! Якщо після такого знущання боржник залишався працездатним, він надходив в служіння до кредитора в якості кабального холопа.

Вартість його роботи цілком офіційно оцінювалася в 5 рублів на рік (для чоловіків) і в 2,60 (для жінок).indian

55  Як не дивно, але найбільш лояльними до боржників виявилися індіанці племені квакутл. Займаючи у когось гроші, людина віддавала у заставу … власне ім’я. І до того моменту, поки він повністю не розплачувався з кредитом, одноплемінники були зобов’язані звертатися до нього лише жестами і муканням.

А що загрожує сучасному банківському боржнику за відмову платити по кредиту? Всього-навсього позбавлення майна, арешт рахунків, обмеження пересування (за кордон). І лише в особливо важких випадках до боржників застосовується кримінальна відповідальність.

Погодьтеся, сущі дрібниці порівняно з побиттям батогами або каторжними роботами!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?