Новини світу кредитування та банківських послуг.

Поговоримо про безпеку грошових коштів.

Інтерес до грошових коштів – це природний стимул для людини, але для багатьох людей, чільним є стимул заволодіти чужими грошовими коштами. Який би спосіб оплати не застосовувався, завжди є можливість заволодіти чужими «кровними». І чим більше розвивається система платежів, то хитрішими стають способи відбирання грошей.

Особливо треба сказати про дотримання правил безпеки при користуванні пластиковими картами. Заповітний пластик треба тримати завжди під контролем, не давати нікому в руки, не випускати з поля зору. Дуже часто, карту беруть для оплати, і проводять її через картрідер в іншому приміщенні, наприклад при оплаті рахунку в ресторані. Дуже велика ймовірність того, що вручивши її в руки офіціанта, ви позбудетеся значної суми, адже з неї можуть списати кошти кілька разів. Та й що говорити, сучасний прогрес дійшов до того, що вважати всі дані з магнітної смуги на карті можна за допомогою простого пристрою, вміщається в кишені, вартість такої штучки не перевищує 30-50 доларів. Украдена інформація з вашої картки, може бути нанесена на підставну карту, нею можна буде розплачуватися в магазинах, ресторанах, а якщо стане відомий ПІН – код, то через «білий» пластик можна перевести в готівку гроші в банкоматі.

Для запобігання таких ситуацій багато банків надають слугу смс – повідомлення, ви в режимі реального часу отримуєте інформацію про всіх відбуваються операціях, здійснених по карті. Це дозволяє багато в чому захистити себе від шахраїв, виявити відразу несанкціоноване списання коштів з картки, пропажу картки.

Уважно ставитеся до того, як ви користуєтеся карткою, шахраї настільки витончені у своїх способах, вони можуть вбудовувати в банкомати зчитувальні пристрої, отримавши інформацію з вашої картки, вони можуть їх використовувати в своїх цілях, нанести на «білу» карту. Також одним із способів отримання ПІН-коду картки, є установка миникамеры біля банкомату, яка запише всі ваші рухи і підібрати комбінацію цифр ” ПІН – коду буде не складно. В такому випадку ви залишитеся з карткою на руках, але без коштів.

Інформація про ПІН – коди дуже ретельно охороняється у банку і в поширенні цієї інформації винен завжди сам носій карти.

Перед тим, як скористатися послугами банкомата, завжди ретельно огляньте його зовнішній вигляд, особливо якщо він розташований у віддалених районах міста та знаходиться на вулиці. Вашу увагу повинні залучити якісь зайві деталі, накладки на картоприймач, пошкодження. При виявленні підозрілих елементів відразу зверніться в банк, і не проводите ні яких операцій.

Якщо ви не буде звертати увагу на банкомати, дуже велика ймовірність того, що ви скористаєтеся підставним банкоматом, він проковтне вашу карту, і поки ви зв’яжетеся з працівниками банку та дочекаєтеся їх приїзду, вашою карткою можуть скористатися.

Довести в такому випадку вашу невинність і виявити злочинця дуже складно, адже у нього на руках та картка та ПІН – код. Для запобігання таких випадків банки пропонують клієнту страхувати суму на карті. В договір вноситься окремий пункт про страхування карти, і визначається обов’язковий строк, протягом якого ви повинні повідомити банку про зникнення, тоді кошти вкрадені шахраями з вашої картки будуть вам повернені.

Також часто шахраї вдаються до банальної крадіжки, можуть вкрасти гаманець, де лежать картки, сумку, барсетку. Ви, не відразу виявили пропажу, не повідомили в банк, і кошти з вашої картки зняли і взяли кредит банку.

У таких випадках вам необхідно відразу ж при виявленні пропажі повідомити банк і заблокувати картку. Потім звернутися в банк з письмовою заявою, і описати те, що трапилося. Замість вашої карти вам оформлять нову, і банк буде проводити розслідування про зникнення коштів з вашої картки, про результати цього розслідування вас обов’язково повинні проінформувати. До розгляду банку потрапляють всі транзакції, що проводяться з вашої картки, і якщо вони будуть відбуватися з різних країн одночасно, це доводить випадок шахрайства і банк повертає клієнту частину коштів.

Крім того, що за нашими «кровними» полюють шахраї, ми самі дуже часто також здійснюємо дії піддають ризику наші кошти. Багато оформляють кредит на друзів, родичів, які потім не думають повертати кошти. Оформлення автокредиту при передачі його третім особам, ніяк не знімає з вас відповідальності щодо повернення кредиту. Банк починає приймати заходи по відношенню до кредитоотримувачів, тому оформляючи кредит і покладаючись на чиїсь слова, подумайте, чи ви довіряєте цій людині повною мірою. Адже ви буде відповідати за виплату кредиту своїм майном і свободою. Нікому не довіряйте свій паспорт та інші документи, і не оформляйте кредитів на інших осіб.

Також уважно перевірте документи при купівлі автомобіля. Дуже часто шахраї намагаються продати автомобіль, що знаходиться в заставі у банку. Тоді використовується або генеральна довіреність, або дублікат ПТС. При оформленні автомобіля у свою власність виявитися, що автомобіль є власністю банку і власник має повне право вилучити його у вас.

Але пильну увагу потрібно звертати не тільки на покупку автомобіля з рук, також і автосалоні вас можуть обдурити. Наприклад, ви звертаєтеся в автосалон про надання кредиту на автомобіль, консультант в салоні може сказати про те, що банк відмовив видати кредит. Після відходу клієнта, шахрай – менеджер, підробивши підпис клієнта, оформляє автотранспортний засіб в кредит. Випадок шахрайства розкривається в тому випадку, коли банк починає вживати заходів проти недбайливого покупця.

Тому при отриманні відмови в кредиті вимагайте конкретну причину відмови або звертайтеся безпосередньо в банк. Тоді вірогідність незаконних дій знижується, якщо вам консультант каже, що в кредиті відмовлено, а банк не підтверджує інформацію, то це вказує на шахрайство.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?