Новини світу кредитування та банківських послуг.

Погіршення прогнозів і виплати фонду

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Виплати вкладникам Дельта Банку

Протягом перших двох днів з моменту початку виплат вкладникам Дельта Банку було виплачено понад 750 млн. гривень. Виплати здійснювалися через відділення Ощадбанку, Укргазбанку, Укрексімбанку та Приватбанку. У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб запевняють, що коштів на здійснення виплат достатньо і всі вкладники, включені в реєстр, отримають гарантовану суму протягом встановленого законодавством часу.

clip_image002 «Зараз виплати здійснюються за депозитними договорами, термін дії яких закінчився до 3 березня 2015 включно і за договорами банківського рахунку (поточні та карткові рахунки, в т.ч. зарплатні, пенсійні, соціальні). Сума таких виплат складе 4,9 млрд. грн., а в загальному реєстрі сума до виплати вкладникам Дельта Банку – 13,1 млрд. грн. », – йдеться в повідомленні Фонду.

Закон вступив в дію

Прийнятий Верховною Радою і підписаний президентом України Петром Порошенко Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов повернення строкових депозитів» вступив у дію 18 червня. Згідно з текстом документа, він дозволяє банкам не повертати депозити, розміщені на певний строк, до закінчення цього терміну, розмежувавши зобов’язання банку повертати вклад клієнта за строковими вкладами і вкладами до запитання (поточні та карткові рахунки, депозити без певного терміну) у Цивільному кодексі України.

Закон встановлює, що дострокове повернення вкладнику банківського строкового вкладу на його вимогу можливий виключно у випадках, коли це передбачено умовами договору з банком. У той же час закон передбачає безумовну вимогу до банків за вкладами на вимогу видавати вклад або його частину на першу вимогу вкладника. Згідно з перехідними положеннями закону, його норми стосуються тільки нових договорів з банками, укладених після набуття законом чинності.

Прогнози погіршуються

Інвестиційна компанія ICU погіршила прогноз зниження валового внутрішнього продукту України з 7,6% до 13,1% в 2015 році. Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії. «Хоча рівень падіння української економіки за підсумками 2015 через різке зниження в першому кварталі буде більше прогнозованого (за нашими оцінками, до 13,1% проти 7,6%, прогнозованих на початку року), ми оптимістично дивимося на темпи відновлення економіки », – сказав керівник аналітичного підрозділу групи ICU.

За оцінками групи ICU, вже за підсумками другого кварталу слід очікувати стабілізації економіки, яка перекреслить тенденцію прискореного падіння в попередні п’ять кварталів (з 1-го кварталу 2014 по 1-й квартал 2015-го). Таким чином, прогнозується поквартальне зростання ВВП (у порівнянні з попереднім періодом і з урахуванням сезонного фактора).

Допомога на розвиток МСБ

У четвер, 18 червня, Україна і Єврокомісія підписали угоду, згідно з якою ЄК виділить 55 млн. євро на розвиток малого та середнього бізнесу в країні. Про це повідомив міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус на своїй сторінці в Twitter. «Підписали договір про 55 млн. євро підтримки малому та середньому бізнесу шляхом створення 15-ти регіональних офісів», – повідомив він. Який підписав угоду з боку ЄК єврокомісар з питань Європейської політики сусідства та переговорів по розширенню Йоханнес Хан на своїй сторінці в Twitter підкреслив важливість подальшої націленості України на структурні реформи.

«Дуже радий підписати угоду про фінансування, яка підтримає на суму 55 млн. євро розвиток малого і середнього бізнесу. Реформи дуже важливі для відновлення економіки України, вони допоможуть створити робочі місця та інвестиційно привабливий бізнес-клімат », – написав він.

Ціна неприйнятих законопроектів

Через неприйняття двох законів України не може отримати 800 млн. дол. від Світового банку і Японії, – заявила міністр фінансів Наталія Яресько в п’ятницю, 19 червня, у Верховній Раді. «40 млрд. дол. – це пакет, який був оголошений в березні на наступні 4 роки. Там три складові частини. Перша складова частина – 17,5 млрд. Від МВФ протягом 4 років. З них ми вже отримали 5 млрд., і вони лежать на резервах НБУ. Таким чином, ми подвоїли дуже низькі резерви. Друга складова частина – це 7,2 млрд. від наших багатосторонніх партнерів, в тому числі, 1 млрд. кредитних гарантій від США, які ми вже отримали.

В тому числі 1,8 млрд. Від ЄС, який вчора ви ратифікували, і з якого ми не отримали ще жодного цента. У тому числі 800 млн. дол. – 500 млн. Світового банку і 300 млн. від Японії, ми не можемо отримати, бо два законопроекти ми не можемо прийняти в цьому залі. І ми цих 800 млн. Не отримаємо, тому що ми не виконуємо наше зобов’язання », – заявила Яресько.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?