Новини світу кредитування та банківських послуг.

Погасити кредит і взяти новий

Тему сьогоднішньої статті підкинув мені недавній випадок. Днями підходить до мене сусід нерозлучний і говорить, займи 50 тисяч на тиждень.

Дивно, звичайно погрузла в боргах сусід більше ніж на пляшку не займає, а тут раптом півсотні просить. Стільки йому точно за тиждень не пропити, видать задумав щось.

Питаю: на хрена тобі, рідний, стільки потрібно? Уж не збираєшся закордон втекти?

– Так, справа вірна, – відповідає. Пам’ятаєш, я в банку кредит брав?

– Як не пам’ятати, весь мозок виніс консультаціями кредитування.

– Так от, каже, мені в банку пообіцяли, якщо я цей кредит закрию, в три рази більше видати. Мені зараз гроші потрібні, я й погодився. Ось, шукаю ніж старий кредит закрити.

133Адже до цього сусід платив за кредитом лише зрідка і то з простроченнями. І подумав я, що багато ще у нас людей довірливих залишилося. І потрібно їм дещо роз’яснити, поки чудес не накоїли.

Коротше, зрозуміло. Банк радий платоспроможним клієнтам. Ви ж, не заплативши кілька разів за рахунком, стаєте неблагонадійним, і обіцянка з Вами дружити банк застосовує тільки, як спосіб витягнути з Вас оплату.

Поясню ще про реструктуризацію. У цьому випадку графік платежів і відповідно, термін виплати кредиту збільшується, і за рахунок цього зменшується щомісячний платіж. Але в результаті виходить, що Ви користуєтеся грошима банку більший термін, і накручені відсотки будуть вище. Крім того банк, швидше за все, застосує до Вас вже нову ставку кредитування, вище тієї, яка була.

Тобто загальна сума Вашого боргу, і переплати за кредит однозначно збільшиться. Та й на наступний кредит у цьому банку вже сподіватися не доводиться. Тому не поспішайте погоджуватися на привабливі пропозиції, будьте хитріше Ваших кредиторів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?