Новини світу кредитування та банківських послуг.

Погасити кредит достроково

Кредит , який би він спланований не був – це постійний тиск на нашу психіку. Жити радісно й щасливо з постійним вантажем фінансової відповідальності, без бажання погасити кредит достроково може тільки закінчений пофігіст. До цього, звичайно, треба прагнути, але більшість з нас не такі.

Тому, при якому зручному випадку, ми, думаючи про ненависний борг , міркуємо, як би погасити кредит достроково. Зручний випадок для нас – це, як правило, неждана отримання незапланованого бабла, або з’явилася можливість десь перепозичити, де не так стрьомно, як у банку, наприклад, у рідні.

Таку думку в корені НЕВІРНО, але про це поговоримо трохи пізніше.55

А поки перше, що спадає нам на думку – це принести гроші в банк і погасити кредит достроково. Нате, дивіться який я хороший. Обіцяв віддати, так віддаю завчасно. Але тут можуть виникнути деякі проблеми.

Ви раптом дізнаєтеся, що для того, щоб погасити кредит достроково, договором передбачено штраф. В даний час законодавством прийняті відповідні поправки, що говорять, що такі штрафні санкції незаконні, але у багатьох типових банківських договорах цей пункт досі залишився і оскаржувати такий штраф, природно стане додатковим гемороєм.

Виглядає, звичайно, якось безглуздо, але тут, як раз все правильно. Не потрібно плутати банк з Вашим сусідом, який займає Вам грошей в надії, що Ви проставити йому зараз і зможете погасити кредит достроково. Банк позичає гроші, щоб заробити . Поки гроші у Вас, вони працюють на банк.

Інша справа, що банк йде на деякі хитрощі і дещо лукавить (а іноді й відверто бреше), коли говорить, що програє при достроковому погашенні. Якщо Ви подивіться свій графік погашення кредиту, то побачите, що банк більшу частину своїх відсотків вже отримав (якщо, звичайно, Ви не плануєте погасити кредит достроково буквально на наступний день), але продовжує нити, щоб витягнути з Вас по-максимуму.

А тепер, повертаючись до того з чого почали, можна зробити висновок про те, що, якщо Вами виплачена значна частина кредиту, то погасити кредит достроково за рахунок позикових коштів НЕ ВИГІДНО. Якщо, звичайно, на Вас раптом не звалилося спадок дядечка з Канади і Ви вирішили порадувати банківських клерків в перерві між двома келихами мартіні.

Ще більш нерозумно брати гроші у своїх, щоб якомога раніше розплатитися з чужими. Не перекладайте ЧУЖІ проблеми на Ваших близьких. Вам від цього краще не стане. Зі сторонніми кредиторами битися морально простіше, а рідні з друзями Вам все одно допоможуть.

Виконання бажання погасити кредит достроково обгрунтоване лише у випадку, якщо у Вас дійсно утворилися ЗАЙВІ фінанси, і Ви вирішили, що це якраз ціна Ваших переживань з приводу заборгованості банку, від яких Ви не можете позбавитися.

У всіх інших випадках розумніше буде порахувати, чи не вигідніше буде звалилося на Вас багатство пустити в справу або хоча б покласти на депозит в інший банк (банку-кредитору краще не знати про Ваші доходи і тим більше, мати над ними яку б то не було вплив).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?