Новини світу кредитування та банківських послуг.

Погашаємо кредит достроково без помилок: поради експертів

Яким чином відбувається дострокове погашення кредиту? Що потрібно знати, щоб воно пройшло успішно? 

Директор департаменту роздрібного бізнесу Комерційного Індустріального банку  

Процес дострокового погашення кредиту може незначно відрізнятися в залежності від умов кредитного договору та обраної банком моделі співпраці з клієнтом. Давайте розділяти повне дострокове погашення або часткове дострокове погашення кредиту. При повному достроковому погашенні клієнт повинен повідомити банк заздалегідь шляхом написання заяви у відділенні банку.

Терміни розгляду заяви можуть варіюватися від декількох днів до місяця і обов’язково визначені умовами договірних відносин. У зазначений термін клієнт отримує можливість повністю погасити кредит.

Відсотки за користування кредитом в такому випадку нараховуються виходячи з терміну користування кредитними коштами.

Підтвердженням погашення є платіжний документ банку, на підставі якого клієнт вніс всю суму платежів по кредиту.

У разі здійснення часткового дострокового погашення, якщо дана опція передбачена кредитним договором, клієнт має право спрямовувати кошти на погашення своєї заборгованості. У цьому випадку, заборгованість клієнта перед банком зменшується на суму платежу, а відсотки в наступному періоді будуть нараховуватися на суму за мінусом раніше сплаченої.


Начальник відділу розвитку кредитних продуктів Альфа-банку  

Дострокове погашення кредиту відбувається шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок будь-яким зручним способом:

  • через термінали самообслуговування: EasyPay, Ibox, Qiwi (необхідно знати 9 цифр номеру договору і 14 цифр номера рахунку заборгованості);
  • через спеціальний онлайн-сервіс або інтернет банкінг;
  • через відділення Укрпошти, за допомогою банківських квитанцій погашення;
  • в банкоматах-терміналах;
  • у відділеннях будь-якого банку України.

Відсотки оплачуються тільки за фактичну кількість днів використання кредиту. Після погашення позики у відділенні банку можна одержати довідку про закриття кредитного договору.

У випадку, коли у клієнта є сумніви з суми залишку по кредиту, він може звернутися в телефонному режимі в контакт-центр банку для уточнення інформації.

Начальник управління продажу кредитних продуктів UniCredit Bank  

Погашення проходить відповідно до правил, вказаних в кредитних договорах, дотримуючись черговість погашення.

При наявності прострочених платежів, в першу чергу погашаються прострочені платежі, далі проводиться дострокове погашення.

Повне виконання всіх зобов’язань по кредиту, як достроково, так і по терміну – при зверненні клієнта супроводжується надання документа про відсутність боргу перед банком.

Заступник голови правління, директор з питань споживчого кредитування УкрСиббанку   BNP Paribas Group

Клієнт може погасити кредит достроково, при цьому обов’язково заплативши всі відсотки і комісії за користування грошовими коштами до моменту погашення. Конкретна сума нарахованих відсотків і комісій залежить від умов кредитного договору.

Я рекомендую після повного погашення кредиту попросити банк видати лист про повне погашення заборгованості, після отримання такого листа можна вже буде не турбуватись.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?