Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?

Яким чином відбувається дострокове погашення кредиту? Що потрібно знати, щоб воно пройшло успішно? 

Директор департаменту роздрібного бізнесу Комерційного Індустріального банку  

Процес дострокового погашення кредиту може незначно відрізнятися в залежності від умов кредитного договору та обраної банком моделі співпраці з клієнтом. Давайте розділяти повне дострокове погашення або часткове дострокове погашення кредиту. При повному достроковому погашенні клієнт повинен повідомити банк заздалегідь шляхом написання заяви у відділенні банку.

Терміни розгляду заяви можуть варіюватися від декількох днів до місяця і обов’язково визначені умовами договірних відносин. У зазначений термін клієнт отримує можливість повністю погасити кредит.

Відсотки за користування кредитом в такому випадку нараховуються виходячи з терміну користування кредитними коштами.

Підтвердженням погашення є платіжний документ банку, на підставі якого клієнт вніс всю суму платежів по кредиту.

У разі здійснення часткового дострокового погашення, якщо дана опція передбачена кредитним договором, клієнт має право спрямовувати кошти на погашення своєї заборгованості. У цьому випадку, заборгованість клієнта перед банком зменшується на суму платежу, а відсотки в наступному періоді будуть нараховуватися на суму за мінусом раніше сплаченої.


Начальник відділу розвитку кредитних продуктів Альфа-банку  

Дострокове погашення кредиту відбувається шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок будь-яким зручним способом:

  • через термінали самообслуговування: EasyPay, Ibox, Qiwi (необхідно знати 9 цифр номеру договору і 14 цифр номера рахунку заборгованості);
  • через спеціальний онлайн-сервіс або інтернет банкінг;
  • через відділення Укрпошти, за допомогою банківських квитанцій погашення;
  • в банкоматах-терміналах;
  • у відділеннях будь-якого банку України.

Відсотки оплачуються тільки за фактичну кількість днів використання кредиту. Після погашення позики у відділенні банку можна одержати довідку про закриття кредитного договору.

У випадку, коли у клієнта є сумніви з суми залишку по кредиту, він може звернутися в телефонному режимі в контакт-центр банку для уточнення інформації.

Начальник управління продажу кредитних продуктів UniCredit Bank  

Погашення проходить відповідно до правил, вказаних в кредитних договорах, дотримуючись черговість погашення.

При наявності прострочених платежів, в першу чергу погашаються прострочені платежі, далі проводиться дострокове погашення.

Повне виконання всіх зобов’язань по кредиту, як достроково, так і по терміну – при зверненні клієнта супроводжується надання документа про відсутність боргу перед банком.

Заступник голови правління, директор з питань споживчого кредитування УкрСиббанку   BNP Paribas Group

Клієнт може погасити кредит достроково, при цьому обов’язково заплативши всі відсотки і комісії за користування грошовими коштами до моменту погашення. Конкретна сума нарахованих відсотків і комісій залежить від умов кредитного договору.

Я рекомендую після повного погашення кредиту попросити банк видати лист про повне погашення заборгованості, після отримання такого листа можна вже буде не турбуватись.

Джерело: Prostobank.ua

Будемо вдячні за оцінку
Дуже поганоПоганоПосередньоДобреВідмінно (Поставте оцінку першим)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.