Новини світу кредитування та банківських послуг.

Погана кредитна історія

Відмови декількох банків у кредитуванні, навіть на незначні суми, можуть говорити лише про те, що раніше чоловік відмовився від виплат або постійно затримував платежі по позиці. Оскільки кредитування проникло на сьогоднішній день практично у всі сфери життєдіяльності людей, кредитна історія зайняла в цьому певну роль.

До недавніх пір при оформленні позики основним платоспроможним критерієм позичальника був відповідний рівень зарплати, тепер це показник «застарів». Порушення умов кредитної угоди – ось чинник, який перекреслить спроби отримання нової позики. Адже рішення про надання позики банк приймає, виходячи з відомостей, що містилися в кредитній історії.

article421Погана кредитна історія вказує на те, що позичальник брав раніше кредит в будь-якому банку і погашав його з істотними порушеннями своїх зобов’язань або зовсім його не повернув. Щоб уникнути надають істотну загрозу ризиків, деякі бюро кредитних історій всі погані кредитні історію виділяють «міткою». Основними критерії, якими при цьому керуються ці організації, є:

  • норма: одноразова затримка платежу на термін менше п’яти діб,
  • середнє порушення: неодноразова затримка платежу до 35 днів і більше,
  • найсерйозніше порушення: неповернення кредиту.

Якщо в кредитній історії є інформація про одну простроченні платежу на термін менше тижня, безумовно, вона не ідеальна, але вона не настільки погана, щоб перешкоджати наданню нового кредиту.

Кредитна історія з інформацією про декілька платіжних простроченнях – це погана історія, але так як кредит все-таки був погашений позичальником, рішення про надання нової позики на свій розсуд приймає банк. Що стосується наявності інформації про неповернення боргу в минулому, то рішення по новому кредиту навіть не розглядається і позичальник отримує однозначну відмову.

Крім вищеперелічених порушень за кредитами, є ряд чинників, які також перетворюють кредитну історію в «погану», навіть якщо кредит і платежі по ньому були сумлінно погашені позичальником. Наприклад, зіпсувати може внесення відомостей по будь-яким судовим рішенням або порушенню кримінальної справи.

Варто відразу зазначити, що виправити кредитну історію неможливо, але цілком реально поліпшити її. По-перше, багато банків позичальникові, який допустив порушення раніше, але не посоромився знову звернутися в банк і представив докази того, що тепер він переглянув своє ставлення до позики і виправився, ставляться досить лояльно. Підтвердити даний факт можуть різні рахунки або виписки про своєчасну оплату за останні кілька років. Рахунки при цьому можуть бути і за комунальні послуги, і за користування кредиткою. У довершенні варто надати документи про доходи з постійного місця роботи. Всі проаналізувавши, банк, цілком можливо, задовольнить прохання оступився в минулому позичальника.

По-друге, в якості доказів виправлення позичальника можуть виступити депозитні рахунки, відкриті мінімум рік тому в даному банку.

І, по-третє, можна спробувати представити переконливі факти того, що боржник був не в змозі своєчасно сплатити платіж по незалежних від нього причин (затримка заробітної плати, хвороба, проблеми з працевлаштуванням або скорочення). Тобто роз’яснити причини за невиконаними зобов’язаннями.

Кожен з цих випадків буде розглядатися в індивідуальному порядку. І якщо банк дасть ствердну відповідь на прохання позичальника, то від нього буде потрібно лише своєчасне виконання даних банку зобов’язань. А з часом позитивні дані перевищать негативні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?