Новини світу кредитування та банківських послуг.

Подорож з малюком: кілька фінансових дрібниць

Батьки бувають двох видів. Одні вважають за краще "відпочивати від дітей", залишаючи дітей вдома. Інші вважають, що радість від відпустки буде неповною – якщо не розділити її з дітьми. Для останніх і призначена ця стаття.

Так склалося, що моя дитина в півтора року встигла чотири рази злітати з нами за кордон і кілька раз побути в одно-і дводенних карпатських походах. Багатьом здасться, що для маленької дитини це забагато. Але всі поїздки пройшли природно, без проблем – і до задоволення як батьків, так і малюка. Втім, подорожувати з дітками і легше, і дешевше всього прихильникам так званого «природного батьківства». Але є й фінансові дрібниці, які корисно знати, подорожуючи з малюками, незалежно від того, який підхід до виховання ви обрали.

Все включено

Поїздка в готель, який працює за принципом «все включено», не зажадає від вас доплати за дитину, якщо йому ще не виповнилося двох років. Потрібно буде тільки оплатити аеропортовий збір – 50-85 доларів залежно від країни та аеропорту.

Після двох років при купівлі путівки за малюка доведеться доплачувати і на користь готелю. Розмір доплати може бути в межах 100-500 доларів – при цьому меншу суму встановлюють готелі, які позиціонують себе як сімейні, а більшу – молодіжні та інші. Ще одна закономірність: чим старша дитина, тим більше доведеться за нього доплатити. Як правило, існують чотири вікових етапи: до двох років, 2-6 років, 6-13 років, 13-18 років.

Зазначу, що наш педіатр вважає, що рейтинг теплих країн з безпеки для дитини виглядає так: на першому місці – ОАЕ, на другому – Греція. А от images1Туреччина – ближче до середини списку. Нарешті, Єгипет, Шрі-Ланка, Куба і т.д. – У самому низу рейтингу (хоча я особисто знаю людей, які з піврічних малюків побували на Шрі-Ланці і залишилися дуже задоволені).

На літаку

До двох років дитина може летіти безкоштовно у вас на колінах. Якщо у вас дві дитини віком до двох років, то для одного з них доведеться купити квиток і приготувати спеціальне автокрісло, яке стюарди встановлять на сидяче місце біля вас. Крісло можна використовувати, якщо дитині виповнилося шість місяців.

У багатьох авіакомпаніях вартість квитка для дитини 2-12 років нижча, ніж для дорослого. У всіх авіакомпаніях дозволено абсолютно безкоштовно провозити коляску для дитини (незалежно від того, є у вас ручна поклажа чи ні). Перед самою посадкою на борт коляску віддають стюартам, отримати її можна буде або відразу на виході з літака, або в пункті видачі багажу (як правило, це невелика двері неподалік від рухомої стрічки).

На закінчення авіаційної теми зазначу: перший раз ми з малюком летіли, коли йому було дев’ять місяців, і дуже боялися, що він буде всю дорогу кричати. На практиці виявилося, що ні він, ні будь-який інший малюк з салону літака, не кричить, якщо на зльоті та на посадці дати йому пожувати або посмоктати щось їстівне (пустушка не підійде).

На поїзді

Якщо фінансове положення дозволяє, багато батьків купують квитки в спальний вагон, щоб з комфортом їхати з малюком. Правда, я чула думку, що в СВ з малюком не зручніше, ніж в купе – полиці там занадто вузькі.

Для тих, хто хоче їхати з комфортом, є ще один варіант – купувати в купе три місця – для батьків і малюка. При цьому малюк може спати з кимось із батьків, або на окремому місці – якщо ви натягнете простирадла так, щоб він не впав. Третє місце при цьому вам продадуть за пільговим тарифом: в нашому випадку знижка склала близько 40%. Точний розмір пільги дізнатися не вдалося: на сайті Укрзалізниці написано, що розмір знижки залежить від віку дитини, виду потягу, напрями руху, класу вагона, дати поїздки.

Майте на увазі: якщо провідник дізнається, що місце малюка буде вночі пустувати, то за законом він повинен «підселити» на це місце когось іншого, незважаючи на те, що ви це місце вже оплатили.

Діти до 6 років можуть їздити на поїзді безкоштовно, якщо вони не займають окремого місця. Дітям від 6 до 14 років квиток продається зі знижкою 25% (до слова, дітям до 14-ти років заборонено їздити в поїзді без супроводу). Після 14 років дитині потрібно купувати квиток на загальних підставах – поки він не стане студентом, якому доступна 50%-ва знижка.

Для нас подорож в потягах і електричках виявилась набагато складнішими, ніж на літаку.

Але найскладнішими виявились подорож на автобусі.

У горах

Для того щоб подорожувати із немовлям в горах, зовсім не обов’язково купувати спеціальний дорогий рюкзак-переноску, де одночасно лежать речі і сидить малюк. Досить взяти з собою слінг-шарф (від 200 гривень) або ерго-рюкзак (від 300 гривень). Малюкові дуже зручно і цікаво спостерігати звідти, як змінюються краєвиди.

Для ночівлі не обов’язково купувати дитячий спальник – досить подивитися, що у вас є в шафі. Наш малюк, наприклад, спав у наметі в Карпатах у своєму зимовому конверті з капюшоном – і йому було дуже комфортно. Думаю, підійшов би і зимовий комбінезон.

Головний висновок після нашого гірського походу з малюком: сонцезахисний крем – обов’язкова умова, навіть якщо ви подорожуєте ранньою весною. Влітку не забудьте ще й панамку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?