Новини світу кредитування та банківських послуг.

Податок на депозит: думки банкірів

На відкритті чергового засідання Кабінету Міністрів прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив про свій намір оподатковувати процентні доходи від розміщення депозитів понад 50 тисяч гривень.
За словами прем’єра, в Кабмін подана ініціатива з оподаткування відсотків з дивідендів.
"Я категоричний противник того, щоб оподатковувати доходи від усіх вкладів. Думаю, у нас має бути законопроект, який оподатковує доходи лише багатих. Ось я подивився, в тому числі, свою декларацію. За минулий рік з тих доходів, які є у мене, процентні доходи від розміщення депозитів склали 613 тис. грн. Я не заплатив жодної гривні податків до бюджету.
Я вважаю, це неправильно.
Ті, хто отримує значні доходи, повинні ділитися з країною. Ми повинні оподаткувати, в тому числі, і мій дохід, і тих громадян України, які отримують значні надходження від депозитів ", – зазначив Арсеній Яценюк.
Прем’єр-міністр України вважає, що 90% українців володіють незначними заощадженнями – до 50 тис. гривень, і їх чіпати не потрібно, а от з тих, у кого грошей побільше, треба стягувати податки.
Ось, як поставились до цієї заяви вітчизняні банкіри.

Володимир Шевченко, заступник начальника департаменту роздрібних продажів УкрСиббанку BNP Paribas Group:
Безумовно, як банки, так і наші клієнти навряд чи можуть сприйняти подібне нововведення з позитивом. Адже люди, які приносять в банк свої kredit_220114_3_400x243.jpg.aspxкровні заощадження для оформлення вкладу, вже заплатили з них податки при отриманні доходу. Було б несправедливо стягувати з них податок двічі.
По суті, дане нововведення сприятиме депопулярізаціі розміщення коштів на депозитних вкладах. З урахуванням того, що більшість вкладів було в гривні і відбулася девальвація національної валюти, а також зважаючи на наявність інфляційних очікувань населення подібне бажання розширити базу оподаткування звузить ресурсну базу банків і привабливість депозитів.
У деяких країнах світу подібна практика вже мала місце бути, зокрема на Кіпрі, і ніде не була зустрінута позитивно.

Микита Малясов, начальник відділу депозитів ПУМБ :
Дане питання обговорюється вже давно. Зокрема згідно з чинною на сьогодні редакції Податкового кодексу України – оподаткування (5% від суми нарахованих відсотків) доходів від депозитів має бути впроваджене з 01.01.2015г. Однак фактично терміни набуття чинності даної законодавчої норми вже неодноразово переносились.
Така практика існує в багатьох країнах. Зокрема в Європі ставка оподаткування доходів від депозитів фізичних осіб на сьогодні в середньому складає 25-30%.

Роман Лепак, директор департаменту організації, стратегії і PR ПАТ "Кредобанк" :
Можливо, не всі клієнти банків знають, але норма про оподаткування доходу фізичних осіб у вигляді відсотків мається на податковому законодавстві вже багато років. Правда, дія цієї норми з року в рік відтягувалась. Тому не можна говорити, що пропозиція уряду є чимось революційним і несподіваним.
Чому ініціатива уряду виникла саме зараз цілком зрозуміло, оскільки є значні проблеми з виконанням дохідної частини бюджету. Анонсоване прем’єром оподаткування доходів по депозитах може принести до бюджету 3-4 мільярди гривень на рік, що є суттєвою підтримкою для державних фінансів України.
У разі якщо оподаткуванню підлягатимуть тільки доходи на суму понад 50 тисяч гривень, то більшість вкладників цього ніяк не відчує. Не секрет, що середня сума вкладу в українських банках істотно нижче оголошеного рівня.
Для українців, які сумарно мають депозити на більшу суму від 50 тисяч гривень, ініціатива уряду означає зменшення доходів від депозитів на 15-17%. Але, слід підкреслити, що оподаткуванню підлягатимуть саме відсотки за депозитами, а не самі депозити. Їх дохід по депозиту дещо скоротиться, але все одно буде значно більше, ніж при збереженні коштів «під матрацом» поза банками.
Оподаткування доходів по депозитах, є широко поширеною практикою, яка застосовується майже у всіх європейських країнах. Більшість вчених вважають, що звільнення таких доходів від оподаткування, насправді, порушує принцип соціальної справедливості і наполягають на оподаткуванні так званих «пасивних доходів від капіталу».

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?