Новини світу кредитування та банківських послуг.

Подаємо декларацію про доходи у 2015 році за 2014 звітний рік

Щоб успішно подати декларацію про доходи, потрібно знати про діючи податкові новели, про нюанси самого процесу, а також про зміни бази розрахунку. Коротку інструкцію по подачі декларації навесні 2015 року, за 2014 звітний рік, пропонує на цій сторінці.

Хто подає податкову декларацію

Подавати декларацію за 2014 звітний року повинні фізичні особи, які одержували у 2014 році доходи від особи, яка не є податковим агентом, а також від двох і більше податкових агентів у вигляді зарплати, компенсацій та інших видів виплат за цивільно-правовими договорами або у зв’язку з трудовими відносинами, якщо сума цих винагород за рік становить більш ніж 120 розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року.

clip_image001

На 1 січня 2014 мінімальна зарплата встановлена в розмірі 1218 гривень. Відповідно, поріг доходу, при перетині якого вам потрібно буде подати декларацію, становить 146 160 гривень на рік.

Також податкову декларацію потрібно подавати тим, хто отримував доходи з-за кордону, від здачі нерухомості в оренду фізичній особі (не податковому агенту), спадщину або подарунки від родичів не першого ступеня споріднення.

Дата подачі декларації, як і колись – 1 травня року, наступного за звітним. Однак тут передбачені винятки.

Платники податків, які виїжджають на ПМЖ, повинні подати декларацію не пізніше, ніж за 60 календарних днів до від’їзду.

Способи подачі декларації

Форма податкової декларації та Інструкція щодо її заповнення затверджені Наказом Міністерства доходів і зборів від 11.12.2013 № 793. Важливий нюанс: рядки в заповнюваної декларації, які залишаються порожніми, потрібно перекреслювати – щоб ніхто не міг нічого дописати дані в документ замість вас.

Подати декларацію можна трьома способами:

  • особисто приїхав до податкового органу;
  • в електронній формі з використанням електронного цифрового підпису;
  • поштою.

Якщо ви вирішили подати декларацію поштою, необхідно засвідчити нотаріально ваш підпис. Крім цього, відправлений лист має бути рекомендованим, з повідомленням про вручення та описом вкладення.

Подати декларацію про доходи в електронному вигляді досить просто – заповнивши спеціальну форму на сайті Державної фіскальної служби України. Але для того, щоб заповнене прийняли до розгляду, потрібен електронний цифровий підпис. Щоб його отримати, потрібно звернутися в Акредитований цент сертифікації ключів ІДД ДПС. Потім – укласти договір з податковим органом, щоб він приймав від вас документи в електронному вигляді, закріпивши документ вашим цифровим підписом. Використовувати електронний підпис можна після установки на ваш комп’ютер спеціальної програми.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?