Новини світу кредитування та банківських послуг.

Подача заявки на кредит

Я вже писав раніше, що рішення при подачі заявки на кредит , як правило, приймає «машина», так званий скоринг . Але щоб дійти до цього скорингу, потрібно ще при подачі заявки на кредит не запалів, так званий фейс-контроль пройти. При слові фейс-контроль уява малює здорового амбали при вході у нічний клуб або шинок. У банку принцип той же, тільки замість амбали менеджер, як правило, дівчина приємної зовнішності. І не за комір вона Вас з банку витягує, а ставить в анкеті непомітно від Вас певний знак в певній графі, і на кредит можете не сподіватися. Щоб не заробити собі таку чорну мітку, менеджеру потрібно сподобатися. І не тільки в сенсі сексуального чарівності. Ще А.П.Чехов говорив, що в людині все повинно бути прекрасно. Потрібно розуміти, що у менеджера причин Вас ненавидіти немає, а, навпаки, є план продажів. Але є і певні інструкції, порушення яких суворо карається, та й особистий рейтинг падає, якщо кредит проблемним стає. Тому давайте при подачі заявки на кредит зробимо на кредитного менеджера найпозитивніше враження благонадійного, перспективного клієнта. Вимоги у всіх банках практично однакові.

Чого категорично не варто робити при подачі заявки на кредит.

1. Приходити в банк з третьою особою і заповнювати дані анкети з його допомогою.27

2. Вимагати кредиту в стані алкогольного (ну або там якогось іншого) сп’яніння.

3. Вести себе не адекватно в загальноприйнятому розумінні цього слова. Навіть якщо у Вашому колі прийнято поплескувати один одного по плечу або посвистувати на вухо, з менеджером таких експериментів не потрібно.

4. Згадувати свою домашню адресу або робочий телефон довше 10 хвилин. Навіть якщо Ви вирішили злукавити в деяких пунктах анкети, постарайтеся розробити та вивчити легенду заздалегідь.

5. Розповідати, що збираєтеся з позикових коштів роздати частину боргів, а решту почекають. Виняток становить погашення єдиного кредиту в іншому банку, тому що в цьому краще умови.

6. Розмовляти з менеджером, навіть жартома, з яскраво вираженим кавказьким акцентом. Стереотипи працюють краще будь інструкції.

7. Виставляти напоказ наявні у Вас татуювання (навіть нешкідливі, не всі вміють їх читати), а також використовувати жаргонні вирази (ну, потерпіть).

На що бажано звернути увагу при подачі заявки на кредит.

1. Звичайно зовнішній вигляд. Не потрібно до блиску начищати туфлі і надягати парадний смокінг, тоді всі зрозуміють, що у Вас великі фінансові проблеми і Вам дуже потрібний кредит. Досить просто охайним одягу, відповідної Вашому соціальному статусу.

2. Виразіть деяку досаду, що доведеться повертати гроші з відсотками, але Ви свідомо приймаєте таке рішення, тому що час для вас це гроші. Ненав’язливо дайте знати з яких «залізобетонних» джерел Ви будете погашати кредит, і як у Вас чудово розплановані всі витрати.

3. Запитайте поради у менеджера в якому-небудь необразливому (тільки дійсно необразливому) питанні. Наприклад: «Можна я вкажу домашній телефон батьків, а не свій. Розумієте, живу з тещею (свекрухою), не хочу, щоб вона знала ». Таким чином, Ви робите менеджера як би своїм спільником, він вже на Вашій стороні і може порадити навіть більше, ніж Ви від нього просите.

На мій погляд, цих моментів цілком достатньо для того, щоб впевнено минути етап фейс-контролю при подачі заявки на кредит і наблизитися до жаданим грошам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?