Новини світу кредитування та банківських послуг.

По відсоткам на депозити–Україна у першій п’ятірці

В Україні на гривневому депозиті сьогодні можна заробити до 25% річних. Таким чином, серед країн з найвищими депозитними ставками наша країна займає почесне 4-е місце.
Лідером за депозитними ставками залишається Білорусь. У цій країні прибутковість вкладів у національній валюті становить в середньому 50% річних. На другому місці знаходиться Аргентина з її 22% річних. А на третьому – Іран. Середня ставка на депозити у національній валюті в цій країні становить 18,03%. Після Ірану слідом Україна.

Найменша процентна ставка за депозитами – на Бермудах. Там вона становить 0,0999% річних. У США середній заробіток на депозитах обчислюється в 0,5% річних, у Швейцарії – в 1,25% річних, у Великобританії – в 2% річних, а в Китаї – в 3,3% річних. При цьому 1-2% річних – shveicaria_frank_550x832.jpg.aspxце ще дуже добре. Адже в деяких швейцарських банках за залишені на депозиті гроші ви не тільки не отримаєте ніяких відсотків, але ще й доплатите банку за їх зберігання.

У чому причина таких низьких процентних ставок? Чому швейцарці готові зберігати гроші в банку навіть собі в мінус? Тут йдеться про довіру до валюти і довірі до банків. Стабільні валюти користуються великим попитом. Тому фінустановам не потрібно заманювати клієнтів апетитними процентними ставками. Вони прийдуть самі.

ТОП-10 країн за депозитними ставками в національній валюті

Країна
Процентна ставка
Валюта

Білорусь
50%
BYR

Аргентина
22,02%
ARS

Іран
18,03%
IRR

Україна
17%
UAH

Монголія
15,1%
MNT

Бангладеш
12%
BDT

Уганда
12%
UGX

Руанда
10,5%
RWF

Сербія
10%
RSD

Сирія
10%
SYP

Нагадаємо, що протягом 2013 року в Україні спостерігалося падіння середньозваженої процентної ставки за депозитами у гривні. Низхідна тенденція тривала до липня, після чого ставки почали рости. При цьому, як відзначають експерти, знижувалися тільки ставки по короткострокових депозитах. За довгостроковими вкладами спостерігалася позитивна динаміка.

«Міра, прийнята НБУ, призведе до подальшого зниження банківських депозитних ставок і зробить кредити більш доступними для бізнесу і приватних осіб, що дозволить знизити можливий негативний вплив зростання дефіциту торгового балансу після підписання угоди про асоціацію з ЄС. При цьому спред між ставками у гривні та валюті збільшиться, внаслідок підвищення вимог до резервування за валютними вкладами », – вважає фінансовий аналітик «Альпарі» Олексій Михайленко.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?