Новини світу кредитування та банківських послуг.

Платіжна система PayPal в Україні сьогодні і в перспективі.

На сьогоднішній день PayPal є найбільшою в світі електронною платіжною системою, в 2006 році в системі здійснено угоди на суму 11 млрд. доларів США – конкурентів у неї в даний час немає.

 • 9/10 всіх інтернет-магазинів здійснюють свої платежі за допомогою PayPal.
 • PayPal має більше 20 різних номінацій, у тому числі «Кращий фінансовий сайт» (2006 р) і «Найпопулярніший у Великобританії фінансовий портал» (2009 г).
 • Територія дії PayPal – 190 країн. Особливість системи – в кожній країні послуги платіжної системи різні. Весь комплекс послуг ЕПС доступний тільки користувачам із США, країн Західної Європи, Канади, Китаю та Австралії.
 • У 2007 році послуги системи платежів стали доступними клієнтам з країн СНД: Росії, Вірменії, Казахстану, Азербайджану та України.
 • Сайт компанії пропонує клієнтам вибір з мов: англійська, китайська, іспанська, французька і російська.


Послуги і рахунки PayPal

 1. Електронний платіж (відправлення). Переказ грошової суми з персонального рахунку в системі PayPal, банківського або карт-рахунку, веріфіцированного в системі.
 2. Запит боржникам про переказ коштів. Користувач розсилає боржникам листи, в яких закликає здійснити платіж.
 3. Розміщення платіжних інструментів на веб-сайті. Послуга доступна власникам Прем’єр і Бізнес – рахунків.
 4. Аукціонні платежі.
  автоматизована розсилка, яка пропонує здійснення платежу;
  можна оплатити 
  PayPal покупки, зроблені на Інтернет-аукціонах.

Електронна платіжна система пропонує своїм клієнтам на вибір три види рахунків.

 • Персональний рахунок (Personal). Рахунок для особистого користування – перекази близьким, клієнтам, оплата покупок тільки усередині системи. Лімітована сума рахунку – 500 доларів США на місяць. Неверифікований рахунок, відкритий в Росії чи в Україні, обмежений 100 доларами на місяць. Рахунок, відкритий у США обмежень не має.
 • Прем’єр-рахунок (Premier). Призначений для обороту сум, що перевищують ліміт персонального рахунку. Дозволяє проводити оплату PayPal на рахунок з кредитних карт, можлива інтеграція рахунку з сайтом.
 • Бізнес рахунок (Business). Відкривається для здійснення фінансової діяльності компаній. Має реквізити фірми, її логотип і функціонує від її імені. Фірма для відкриття бізнес – рахунки повинна мати номер реєстрації платника податку.

Робота PayPal в Україні

Українці користуються обмеженим набором послуг цієї системи:

 • Здійснення електронних платежів за допомогою PayPal з банківських і карт-рахунків.
 • Прийом платежів – послуга поки недоступна, проте очікуємо, що скоре стане можливою. Суми, що надійдуть на електронний рахунок в PayPal, скоріш всього не можливо буде вивести на банківський рахунок або карту. Гроші можна буде витратити тільки на оплату Інтернет – покупок.
 • Платежі здійснюються в гривнях або з конвертацією, вся інформація є в російськомовному форматі.

Щоб стати клієнтом системи електронних платежів PayPal досить пройти просту процедуру реєстрації в системі. Ідентифікатором стане електронну адресу.

Система забезпечення безпеки вимагає введення повної інформації про клієнта. Верифікація рахунку в системі здійснюється тільки після повного введення всієї інформації про рахунок. На момент верифікації на карті має бути присутня сума близько 3 доларів – членський внесок за верифікацію 1,95 доларів і символічна сума в 1 долар, яка буде повернена після реєстрації рахунку в системі.

Існує послуга – продаж віртуальної карти Paypal з певною сумою на рахунку. Така карта не вимагає введення в систему даних по особистому рахунку. Тримати на такій карті великі суми не рекомендується – неперевірені дані карти швидко обчислюються і блокуються системою безпеки Paypal. У цьому випадку отримати гроші, що залишилися на карті, буде неможливо.

Переваги та недоліки PayPal

Основними перевагами системи є:

 1. надійність і високий рівень безпеки;
 2. поширеність;
 3. зручність користування – ідентифікатором є електронна адреса;
 4. швидкі і прості розрахунки;
 5. система знімає гроші безпосередньо з банківського (або карткового) рахунку.

Недоліки:

 • Користувачі системи в країнах СНД мають обмежений ліміт персонального рахунку – близько 500 доларів США. З комплексу послуг системи фактично доступно тільки здійснення платежів усередині системи і оплата інтернет-покупок.
 • Гроші, що знаходяться на рахунках системи не конвертуються в електронні валюти.
 • Система безпеки має необмежене право блокувати електронні рахунки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?