Новини світу кредитування та банківських послуг.

Пластиковий бум

Здавалося б, ще вчора ми отримували зарплати в касах, вистоювали кілометрові черги і вислуховували сварливе бурмотіння касира тітки Маші, яка весь час скаржиться на радикуліт. Ця ситуація чимось нагадує фрагмент з фільму «Службовий роман», де активістка Шурочка купує кавуни. Щоб здійснити покупку як можна швидше і встигнути поговорити з героїнею фільму Ольгою, вона йде напролом. Її фраза «Так! Я стояла »досі – на вустах любителів радянських фільмів. Сьогодні часи змінилися. Тепер довгі черги замінили зручні пластикові картки, а сварливу тітку Машу – численні банкомати.

Хто ж став Іван Сусанін?

У Росії пластикові картки вперше з’явилися в 60-х роках дев’ятнадцятого століття. Пластиковий бум почався вже після того, як співробітники фінансових установ здійснили емісію пластику. Це сталося ще в дев’яностих роках.

А тепер найцікавіше. Виявляється, ощадбанк Російської Федерації не був «Іван Сусанін» в цієї новації. Першу пластикову картку його фахівці випустили тільки через певний час. Однак ця установа все-таки значиться в списку банків, які стояли на порозі масового поширення пластикових карток.

Карткова емітація

Сьогодні в ощадбанку виготовляють пластиковий продукт міжнародного значення. В першу чергу мова йде про Visa і MasterCard. Крім цього, його фахівці займаються емісією карток системи АС.

Іноді ощадбанки займаються емітаціі карт, які мають міжнародне значення. Це, насамперед, електронні картки Сбербанк-Maestro або Сбербанк-Visa Electron. Їх вважають найбільш зручними у користуванні. З їх допомогою можна здійснювати покупки, збирати грошові кошти в будь-якій точці світу, а також класти на них заробітну плату.

Що стосується класичних карт Visa Classic або MasterCard Standart, вони відрізняються високою оптимальністю й широкої варіативністю банківських послуг. На відміну від електронного продукту, вони дають можливість своїм власникам отримати непогані скидочку під час покупки того чи іншого товару.

Бонуси на додаткові кілометри

До престижним і зручним у користуванні картками з пластиковим покриттям зараховують Visa Gold або MasterCard Gold. На відміну від попередніх, вони дозволяють своїм власникам користуватися гнучкою системою знижок при купівлі товарів, а також користуватися послугами на дуже високому рівні.

Пластикові картки, які відіграють величезну роль у програмах міжнародного значення (наприклад, «Аерофлот-бонус), називаються Visa« Аерофлот ». Завдяки їм клієнти отримують непогані бонуси. А якщо бути ще точнішим, додаткові кілометри. При побитий певних рекордів, вони відкривають своїм власникам вікно до додаткових і, що найголовніше, безкоштовним польотам.

Театральна вистава – за картками

Завдяки Visa Classic (це пластикова картка для любителів театральних вистав) люди бронюють квитки на ті чи інші спектаклі . Більш того, якщо вони використовують такого роду картку, як засіб виплати, вони стають отримувачами різних призів.

Картками Сбербанк-Maestro користуються при необхідності нарахування допомоги та пенсій. Ощадбанк Maestro обслуговує студентів. Мається на plastikoviy_bum-300x254увазі нарахування стипендій особам від 14 до 26 років.

У сучасній практиці також використовуються картки автоматизованого принципу Ощадних карт. Зазвичай їх виготовляють у кількох видах. Так, наприклад, вони можуть бути як особистими, так і служити для нарахування певних грошових коштів.

У межах однієї країни

Меншим попитом клієнтів зараз користуються картки АС Ощадних карт. Це можна пояснити їх захмарною вартістю, великою кількістю банкоматів і відділень оформлення карток. Далеко не всі відділення банків Ощадбанку можуть прийняти такі карти. І ще! Таким документом розплачуються в межах однієї держави.

Якщо говорити про методи накопичення та збереження інформації, то слід не забувати, що картки відрізняються один від одного. Так, наприклад, банківські картки міжнародного користування є магнітними. Це говорить про те, що вони мають спеціальну магнітну смугу. Саме вона зберігає дані про власника того чи іншого рахунку, а також пов’язує його з відділенням потрібного банку.

Зовсім інші властивості мають карти АС Сберкарт. Оскільки в кожну з них вставлений чіп або мікропроцесор, їх називають мікропроцесорними. Згідно з цими характеристиками вони нагадують роботу міні-комп’ютерів. Щоб скористатися грошима, які лежати на такій картці, для початку їх потрібно покласти на рахунок.

У режимі офф-лайн

На свій рахунок можна покласти як певні грошові кошти, так і частина. У той момент гроші приходять на картку. Їх можна отримати і без наявності світової павутини. Тільки завдяки такій технології смарт-карти містять найвищий ступінь захисту. Доступ до рахунку стороннім особам в цьому випадку заблокований. До того ж, паролі на нарахування та списання грошових коштів встановлює їх власник. Банк в цій процедурі не грає ніякої ролі.

Якість диктує ціна

У такому випадку підробити мікропроцесор стає неможливим. За всю історію існування цих карт фахівці не зафіксували жодного випадку шахрайства. Однак вони дуже дорогі. Тому наші люди прагнуть користуватися картами з магнітним покриттям.

Хоча не виключено, що шахраї скоро повністю обеззброять власників пластикових продуктів, і вони все-таки зрозуміють, що ціна диктує якість. Після цього банки, які здійснюють випуск таких карток, можуть стати затятими конкурентами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?