Новини світу кредитування та банківських послуг.

Пільговий період кредитних карт, детальніше

При видачі кредиту на карту в більшості банків «заманюють» клієнтів вигідною пропозицією скористатися грошима без відсотків. Цей період, протягом якого позичальник витрачає кошти і до певного терміну знову вносить їх на кредитну карту, називається пільговим або грейс-періодом.

Така опція дозволяє власнику картки платити банку менші %% за використання позикових коштів. Але і у цього привілею є свої підводні камені.

Поняття пільгового періоду

Розмір пільгового періоду варіюється в залежності від банку-кредитора. Він може становити 50, 100 і навіть 120 днів. У розрахунку грейс-періоду використовуються такі поняття:

  • Звітний місяць. Являє собою початок пільгового періоду, дату, з якої починається використання позикових коштів. Це дата встановлюється банком, може бути датою отримання кредитної картки з пільговим періодом і укладення договору, першим числом місяця і так далі. Умовно кажучи, якщо ви зробили витрату з карти в 20 число місяця, звітний місяць почався 15 числа минулого місяця, то 35 днів з розрахункового періоду ви вже використали.
  • Розрахунковий період. У деяких банках в якості точки відліку грейс-періоду може використовуватися розрахунковий період. Дата його початку завжди суто індивідуальна для конкретної кредитки і залежить від декількох факторів: випуск карти (не її активація), дата укладення договору.

Наприклад, розрахунковий період може починатися з 10 числа місяця. Відповідно, якщо грейс-період дорівнює 30 дням, то банком будуть враховуватися всі видаткові операції, здійснені з 10 числа одного місяця до 10 числа наступного місяця.


Найзручніший варіант пільгового періоду – це коли початок його стартує від дати здійснення покупки по картці і триває протягом встановленого часу. Зазвичай такі грейс-періоди досить тривалі, можуть досягати 3 місяців.

Але є один нюанс: навіть якщо ви зробите свою першу витрату по карті в передостанній день закінчення грейс-періоду, в останній день вам доведеться внести всю суму повністю або заплатити штраф і %% за використання позикових коштів. Відповідно, якщо ви збираєтеся користуватися такою опцією, витрати по карті доцільно здійснювати в першій половині пільгового періоду.

Ще на етапі оформлення кредитної картки необхідно уточнити у банку, яку форму розрахунку грейс-періоду він використовує. Найрідкісніший вид розрахунку – фіксований пільговий період. Якщо він дорівнює, наприклад, 30 днів, позичальник зобов’язаний вносити витрачені кошти рівно через місяць після кожної видаткової операції. У більшості випадків наявність грейс-періоду на кредитній картці не позбавляє позичальника від необхідності вносити мінімальні платежі, зазначені в графіку або договорі.

Будь-який кредитор має право самостійно встановлювати форми розрахунку або зовсім видавати кредитні карти без пільгового періоду. Наприклад, опція може поширюватися тільки на безготівкову оплату в магазинах, тільки на переведення в готівку в банкоматах або перекази між картками. Якщо грамотно використовувати цю пільгу, можна витрачати гроші практично без відсотків.

Важливий момент: власне розмір пільгового періоду не має особливого значення, особливо якщо ви будете здійснювати видаткові операції в його кінці. Найвигідніші кредитні картки з пільговим періодом – це ті, де звіт починається з дати оплати карткою. Найчастіше грейс-період відновлюється після повного погашення витраченої суми і перерахування на кредитку мінімального платежу. Крім того, можуть стягувати додаткову комісію за обслуговування рахунку, SMS-інформування, надання виписок і так далі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?