Новини світу кредитування та банківських послуг.

Підводні камені автокредиту: що потрібно знати всім

Сьогодні мати свій автомобіль стало більше необхідністю, ніж розкішшю, навіть при недостатньому сімейному бюджеті. Завдяки автокредитах, кожен бажаючий може стати щасливим володарем будь-якого автомобіля. Однак існують підводні камені автокредиту, про які потрібно знати пересічному позичальникові і враховувати при оформленні кредиту. Інакше, ваш довгоочікуваний автомобіль стане для вас золотим.

clip_image002

На що звернути увагу при оформленні кредитного договору

Щоб уникнути несподіваних сюрпризів при покупці в кредит автомобіля, необхідно ретельно вивчити пропонований бланком договір і знати тонкощі деяких його пунктів.

Де оформити автокредит

Банки оформляють автокредити за стандартними схемами, а в автосалонах діють спільні з банком пільгові програми від дилерів.

Яку страхову компанію вибрати

Не потрібно повністю довіряти порадам представників автосалону з вибору страхової компанії. Пропозиція від автосалону може бути продиктовано елементарної вигодою, адже за кожного клієнта вони отримують премію від страхового органу.

Ви можете вибрати банк, де не вимагають обов’язкового страхування КАСКО, але тоді вам доведеться переплачувати на відсотках, компенсуючи банку недоотриманий прибуток.

Страхування здійснюється за умови наявності у автомобіля сигналізації згідно з класом авто. Якщо її немає, то встановлювати сигналізацію доведеться за рахунок позичальника.

Дуже важливий пункт, який забирає «зайві гроші» з кишені клієнта – відсутність зниження відсотків по страхуванню з плином часу. Автомобіль може дешевшати за ринковою вартістю, а відсотки по страховці залишаться тими ж, що і за новий автомобіль.

Варто звернути особливу увагу на виплату страхової суми у разі аварії. Ні в якому разі не можна припиняти погашати автокредит, поки не отримаєте довідку з банку про перерахування певної суми від страхової компанії, інакше вам випишуть великі штрафи і пеню за прострочення платежів.

Як розібратися в комісійних виплатах

Не поспішайте радіти низькими відсотковими ставками по кредиту, вони можуть обернутися вам додатковими комісійними виплатами самого різного напрямку, наприклад, може стягуватися комісія за:

  • виплату автокредиту;
  • обслуговування рахунку в банку;
  • дострокове погашення автокредиту.

У кожному банку можуть бути свої умови і суми комісійних, в деяких – це одноразова виплата, в інших – щомісячні виплати у відсотках. У підсумку процентна ставка за кредитом може вам обійтися на 5-10% вище.

Процентна ставка

Не поспішайте радіти відсутності переплат через низькі ставок. Найнижчий відсоток по кредиту звичайно виливається в безліч всіляких комісійних зборів. Слід керуватися розміром ефективної ставки, яка враховує всі номінальні відсотки і супутні витрати по кредиту.

Штрафи

Мабуть, штрафи найнебезпечніша тема при порушенні дисципліни з виплати автокредитів. Банк елементарно може нажитися тільки лише на недбалому ставленні позичальника до своїх обов’язків. У багатьох банках останнім часом збільшилася пеня за прострочення виплат по кредиту. Штрафи можуть бути прив’язані до наступних пунктів договору:

  • відсоток від простроченої суми кредиту за кожен день прострочення;
  • облікова ставка НБУ;
  • відсоток від усієї суми автокредитного договору.

Це далеко не повний список можливих штрафних санкцій по автокредитах, вони можуть бути в різних банках різні як за сумою так і за кількістю.

Що б не сумувати про занадто велику переплату, краще заздалегідь звернути пильну увагу на підводні камені автокредиту. Уважно читайте всі пункти договору, написані дрібним шрифтом.

Виконуйте всі умови і зобов’язання покладені на вас за договором, щоб не бути несподівано оштрафованим через якісь дрібнички через неуважність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?