Новини світу кредитування та банківських послуг.

Підтвердження платежу за допомогою відбитка пальця або Селфі

Ще восени 2015 року компанія MasterCard оголосила про запуск тестування системи використання відбитків пальців і селф-фото для підтвердження онлайн платежів (без використання паролів, PIN-ів і кодів підтвердження). Тестування системи вже проходить в США і деяких країнах Європи. Наскільки цікаво впровадження такої системи в Україні? Які її переваги і недоліки? 


Начальник управління інтернет- та мобільного банкінгу UniCredit Bank  

Ринок технологій постійно розвивається і полегшує наше життя. Одним з таких нововведень є підтвердження платежів з використанням відбитків або ж Селфі. Зараз нам доводиться запам’ятовувати дуже багато різних паролів – до банківської карти, інтернет-банкінгу, електронній пошті, акаунтів в соцмережах і т.д. Підтвердження дії за допомогою відбитка, наприклад, значно спростить процес ідентифікації, адже клієнтові не потрібно буде запам’ятовувати і вводити пароль, а шахраї не зможуть зняти гроші з картки клієнта, наприклад, без його відома.

Наш банк стежить за останніми світовими тенденціями і вже в березні 2016 ми випустили нову версію мобільного банкінгу UniCredit Mobile з функцією входу через відбиток пальця. Для настройки такого методу ідентифікації необхідно, щоб смартфон підтримував цю функцію. За допомогою відбитка пальця клієнт може зайти в захищену частину програми, перевірити стан своїх карток і рахунків, доступні кошти, виписки. Зараз тільки платіж підписується власним паролем.

Технології розвиваються, а користувачам доводиться постійно створювати паролі, пам’ятати їх. Відбиток – це ще один метод ідентифікації клієнта, який в деяких випадках може замінити паролі.

Начальник Управління розвитку та організації бізнесу платіжних карток Департаменту платіжних карток ПАТ «АКБ« КОНКОРД   »

Ринок платіжних карток України розвивається, що дозволяє очікувати в майбутньому подібні нововведення і в нашій країні. Впровадження подібних методів підтвердження онлайн платежів в Україні сприяло б також закріплення на законодавчому рівні нульової відповідальності власника картки за всі шахрайські операції.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?