Новини світу кредитування та банківських послуг.

Підтримка ліквідності і тимчасова адміністрація

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень в банківській сфері та на периферії.

Міжнародні резерви

Згідно з даними, оприлюдненими на сайті Нацбанку, станом на 1 серпня 2014 обсяг міжнародних резервів становив 16 млрд. 70 млн. Доларів США в еквіваленті. У повідомленні говориться, що збільшенню обсягу резервів в липні сприяло надходження коштів в сумі 200 млн. доларів від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті, а також покупка НБУ іноземної валюти на міжбанківському ринку на суму 80 млн. доларів з метою збільшення золотовалютних резервів.

Викупили половину

Більше 45 тисяч військових облігацій викупили громадяни України в Ощадбанку , перерахувавши таким чином на потреби української армії більше 45 млн. грн. Нагадаємо, що всього уряд випустив казначейські зобов’язання «військові» на 100 млн. грн. для фізичних осіб. Розміщення облігацій серед фізосіб проводиться з 21 травня через державний «Ощадбанк». Кошти від продажу облігацій будуть спрямовані на фінансування Збройних сил України.

Грошей все менше

З початку року грошова маса в Україні зросла на 4%, монетарна база – на 13,6%. Грошова маса в Україні в липні 2014 знизилася на 0,4% – до 945 400 000 000. грн., Монетарна база – на 0,6%, до 348 800 000 000. Грн. Про це повідомляється на сайті Національного банку України.
За інформацією регулятора, з початку року грошова маса в Україні зросла на 4,0%, монетарна база – на 13,6%. Також повідомляється, що в липні зафіксовано незначне зниження обсягу готівки поза банками – на 0,2%, до 289 500 000 000 грн. З початку року обсяг готівки поза банками зріс на 21,7%.

clip_image0017000000000 на підтримку ліквідності

НБУ прийняв рішення виділити банкам близько 7 млрд. грн для управління власною ліквідністю. Про це повідомляється на сайті регулятора. «Зокрема з 19 серпня 2014 скасовується вимога про формування частини обов’язкових резервів на окремому рахунку в Національному банку України … згідно з постановою Правління Національного банку України від 08.08.2014 № 480 … починаючи з 19.08.2014, банки будуть формувати і зберігати весь обсяг обов’язкових резервів на власному кореспондентському рахунку в Національному банку », – йдеться в повідомленні.

В очікуванні траншу

Наприкінці серпня Україна чекає другого траншу від Міжнародного валютного фонду. "Практично всі заходи, які були необхідні для отримання другого траншу від МВФ, виконані, тому ми чекаємо цей транш в $ 1,5 млрд. Ми очікуємо формального рішення директорів фонду, яке відбудеться в двадцятих числах серпня.
Міжнародні фінансові організації, такі як МВФ і Світовий банк – рухаються в тандемі, і якщо ми отримали позитивне рішення Світового банку, то ми маємо достатньо багато підстав очікувати позитивне рішення і від МВФ ", – цитує Павла Шеремета прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі Україна.

clip_image003

В Європі – на четвертому місці

Україна займає четверте місце серед країн Європи за розмірами збитків від шахрайства з банківськими картами, – повідомляється в дослідженні аналітиків консалтингової компанії FICO. Розмір втрат від незаконних операцій в 2013 році виріс на 7,3% порівняно з показниками 2012 року. Перше місце з показником зростання 27,6% займає Росія, на другому Великобританія (16%), а на третьому Норвегія (7,8%). Найзахищенішими банківські карти виявилися в Туреччині, Греції, Румунії та Австрії, де за рік зростання збитків від шахрайства залишається на нулі.

Тимчасова адміністрація в ще одному банку

Виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) рішенням від 15 серпня 2014 ввела тимчасову адміністрацію в ПАТ "Український фінансовий світ" , – повідомляє прес-служба фонду. Таке рішення прийнято на підставі постанови Правління Національного банку України від 14 серпня 2014 про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.
Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в зазначеному банку призначений Сергій Гончаров. Тимчасова адміністрація в банку введена строком на три місяці – з 15 серпня 2014 по 15 листопада 2014

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?