Новини світу кредитування та банківських послуг.

Петрокоммерц скоро визнають неплатоспроможнім, введено тимчасову адміністрацію.

НБУ продовжує виводити з ринку непрозорі банки. Чергова жертва – «Петрокоммерц-Україна». У п’ятницю його визнали неплатоспроможним . Причини – непрозора структура власності і невиконання зобов’язань перед вкладниками і кредиторами.

Шансів на порятунок банку мало. «Ситуація в банку досить складна. Наскільки мене поінформували, було значне «згортання» депозитів: 60-70% від загального портфеля вкладів. Грошей у банку немає. Є тільки кошти на коррахунках одного держбанку, близько 5 млн. гривень. І кілька кредитів, які, в теорії, можна буде обслуговувати », – сказав Forbes заступник глави Фонду гарантування вкладів.


«Петрокоммерц-Україна» було засновано в 1996 році як Авіатекбанк. Згодом він відійшов до українських активів групи «Лукойл». Станом на 1 січня 2014 року 96,48% акцій українського ВАТ «Банк Петрокоммерц-Україна» належали російському ВАТ «Петрокоммерц». Його власниками були громадяни Російської Федерації Леонід Федун, Вагіт Алекперов, Сергій Михайлов та Юрій Селезньов. З 1 серпня картина змінилася – як і раніше 96,48% українського банку належать російському ВАТ «Банк« Петрокоммерц », але власниками останнього тепер числяться Вагіт Алекперов і Леонід Федун.

Після початку збройного конфлікту на Донбасі банк був виставлений на продаж. Покупцем стала російська корпорація «Відкриття», отримавши відповідний дозвіл антимонопольного відомства в червні 2014 року. У числі потенційних покупців банку називали також групу «Альфа» і бізнесмена Андрія Оністрата.

«Ми дуже пильно дивилися на банк. Хотіли купити. Спочатку «Петрокоммерц» належав «Лукойлу», а потім його продали російській фінансовій корпорації «Відкриття». І там, в цій корпорації, є 3-4 бенефіціара. Я зустрічався в Москві з акціонерами, але ні до чого не домовилися. Вони хотіли $ 6 млн, а ми вважали, що це багато. Проблем було досить півтора роки тому. Близько 60% всієї діяльності було зосереджено на Сході. Ми дивилися банк якраз перед війною », – пояснює Андрій Оністрат.

Крім питань до ліквідності банку, у ФГВ до «Петрокоммерц» були претензії щодо непрозорої структури власності. У Фонді уточнюють, що є кілька причин для введення тимчасової адміністрації. Банк можуть визнати неплатоспроможним через непрозору структури власності, неплатежі або порушень в сфері фінмоніторингу.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?