Новини світу кредитування та банківських послуг.

Перспективи курсу гривні на тиждень.

Гривня трохи впала. Нацбанк міг би утримати курс, але не став.

Тиждень не порадував прихильників зміцнення гривні. З 10 по 13 травня долар подорожчав на 29 копійок при купівлі і на 32 копійки при продажі. Якщо ще вранці у вівторок декларативні котирування американської валюти перебували в межах 25,13 / 25,17 гривень, то до кінця п’ятниці долар вже був на рівні 25,42 / 25,49.

Нацбанк практично не втручався в хід торгів на минулому тижні. Хоча перші дзвіночки про потенційне зростання курсу прозвучали ще у вівторок. Долар подорожчав з 25,13 / 25,17 на ранок до 25,14 / 25,20 до кінця торгів. Виросли апетити покупців валюти, а продавці почали видихатися.


Проблем з грошима для покупки валюти у банків не було. Залишки на кореспондентських рахунках на початку тижня були на рівні 36,6 млрд. Уже на наступний день ліквідність зросла до 41,7 млрд. гривень. На рахунку банків повернулися гроші, розміщені до свят на депозитних сертифікатах НБУ . Пік зайвої ліквідності на ринку припав на ранок 11 травня – 41,7 млрд. гривень. Як на зло, саме в цей день вступила в силу лібералізація валютного ринку. НБУ скоротив час резервування гривні для покупки валюти на банківських рахунках . У цей день на ринок вийшов фактично майже подвійний попит на валюту, а пропозиція залишала бажати кращого. Нацбанк ніяк не зреагував. Це призвело до різкого зростання курсу долара з ранкових котирувань 25,14 / 25,20 до 25,31 / 25,37 до вечора середи.

Усвідомивши, що НБУ не втручається, продавці валюти почали розгойдувати курс. Нацбанк такі настрої проігнорував. З одного боку, логічно – курс змінився всього на 1%. З іншого, – в ці дні був важливий тренд. Незабаром розпочнуться виплати вкладникам банку «Хрещатик» , а це – близько 3 млрд гривень. Нехай і незначно, але збільшився обсяг депозитів в системі . Впевнені дії НБУ могли б утримати вкладників чергового банку з введеною тимчасовою адміністрацією від покупки валюти. Тим більше, що ресурси у Нацбанку є. Тільки в квітні він викупив в резерви більше $ 675,8 млн.

Що буде з курсом на цьому тижні? Ось ключові фактори:

 • новини по переговорам з МВФ про новий транш;
 • поведінка НБУ на ринку;
 • наближення бюджетних платежів змусить активізуватися експортерів по заводу валютної виручки в країну, що буде зміцнювати гривню.

  Причин для значного зростання курсу долара немає. Новини від МВФ, швидше за все, будуть хорошими.

  Очікуємо активізацію валютного міжбанку вже з 16 травня при поступовому зростанні обсягів ринку до $ 320-350 млн. при кількості угод в межах 400-550. Якщо НБУ буде виходити на ринок, то коливання курсу не перевищать 10-15 копійок. Якщо ні, то амплітуда розшириться до 20-25 копійок в обидва боки. Коррахунки банків не будуть активно рости і тиснути на валютний ринок – наближаються бюджетні платежі і клієнти будуть активно списувати свої гривневі залишки для оплати податкових зобов’язань та авансів по зарплаті.

  Готівковий курс буде прямо залежати від міжбанку. При стабілізації курсу на міжбанку готівковий долар сильно не подорожчає: покупка в межах 24,30-25,10 і продаж 25,30-25,40 гривень. Якщо ж скачки курсу триватимуть, то банки будуть страхувати свої ризики і збільшать спред – покупка в межах 24,50-25,20, продаж – 25,70-25,90.

  Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?